“15 TEMMUZ’UN ARKASINDA ABD’NİN OLDUĞUNA İNANMIYORUM!.”

Bu haber 07 Ağustos 2018 - 16:01 'de eklendi ve 1.366 kez görüntülendi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 2 yılı aşkın süren geçmesine rağmen terör örgütü lideri Gülen’i Türkiye’ye teslim etmemekte direnen, 15 Temmuz gecesi İncirlik Üssü’ne defalarca uçakların inip kalkmasını sağlayan ve birçok FETÖ’cüyü koruyan ABD’nin darbe girişiminde parmağı olduğu yönündeki iddiaları dönemin AK Parti Milletvekili Taha Özhan ve CHP Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı’nın kesin bir dille reddettiği ve bu iddialara inanmadıkları ortaya çıktı.

“KESİNLİKLE İNANMIYORUM”
15 Temmuz darbe girişiminin ardından ABD’yi ziyaret eden TBMM heyetinde yer alan Özhan ve Salıcı’nın New York Times gazetesini ziyareti sırasında “Darbenin arkasında gerçekten ABD’nin olduğuna inanıyor musunuz” sorusuna “Hayır, buna inanmıyorum. Kesinlikle” cevabını verdikleri ortaya çıktı.

SOKAKTAKİ İNSAN ÖYLE DÜŞÜNÜYOR, BİZ DEĞİL…
Aynı soruya yanıt veren CHP’li Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı’nın cevabı, “Hayır. Kişisel olarak inanmıyorum ama insanların buna inanmasının sebebi çok basit. Türkiye’de darbeyi kim yaptı? Fetullah Gülen. Planlayanlar onun adamları. Bunu o organize etti. Peki nerede yaşıyor? Pensilvanya’da. Ne zamandan beri? 19 yıldır. Yani ABD bu darbeyi destekliyor. Demek istediğim, sokaktaki insanın görüşü bu” olurken, heyette yer alan MHP Milletvekili Kamil Aydın’ın aynı soruya, “Açıkçası, sokaktaki insanlar ABD’den Gülen’e karşı çok çabuk adımlar bekliyor. Ve bunlar gelmeyince, ‘Evet belki de bu darbenin arkasında ABD var’ diye düşünüyorlar” şeklinde cevap verdiği belirlendi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.