SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

3. DÜNYA SAVAŞI KAPIMIZDA MI?..

Bu haber 23 Mayıs 2019 - 3:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

15 Temmuz 2016’da yapılan ‘’DARBE GİRİŞİMİ’’nden sonra etrafımızda yaşananlar, 15 Temmuz’dan daha şiddetli bir saldırıyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

15 Temmuz 2016’da yapılan ‘’DARBE GİRİŞİMİ’’nden sonra etrafımızda yaşananlar, 15 Temmuz’dan daha şiddetli bir saldırıyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

TRUMP, MAVİ GEZEGEN İÇİN BÜYÜK TEHLİKE!
ABD Başkanı Donald Trump’ın saldırgan tutumu, 3 Kasım 2020’de yapılacak olan ABD Başkanlık Seçimi’nin yaklaşmasıyla doğru orantılı olarak her geçen gün şiddetini arttırmaya devam ediyor.
ABD-İran gerginliği, ABD-İran arasındaki Nükleer Anlaşma’nın Trump tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesinden sonra gelinen noktada, ABD savaş gemilerinin körfeze kadar gelmesiyle had safhaya ulaşmış durumda. Ayrıca, 55 ülkenin yaklaşık 250 savaş gemisi uzun süredir Doğu Akdeniz’de konuşlanmış durumda. ABD’nin meşhur 6.filosu zaten sürekli bölgede jandarmalık yapıyor.

GERGİNLİĞİN SEBEBİ YER ALTI KAYNAKLARI
Güney Kıbrıs açıklarında yapılan doğalgaz arama çalışmaları sırasında yaşanan gerginlikler, zaman zaman tırmanmakta, bölgede yine temeli ekonomik kaynakların paylaşımına dair büyük hesaplar yapılmakta. Doğu Akdeniz’de en küçük bir kıvılcımla patlayabilecek hale gelmiş tam bir uluslararası gaz sıkışması oluşmuş durumda.

ÜST AKIL İNGİLTERE
Güney Kıbrıs Rum kesimi ve Yunanistan’ın piyon olarak kullanıldığı gerginliğin arkasında ABD, İsrail ve üst akıl olarak İngiltere’nin olduğu biliniyor.

TÜRKİYE HER TÜRLÜ OLUMSUZLUKLARA HAZIRLIKLI
Ankara kulislerinde; ‘’devletin tüm ilgili organlarının olabilecek her türlü olumsuzluğa hazırlıklı olduğu, 19 Mayıs’ta siyasi liderlerin verdiği birliktelik fotoğrafının, ülke içinden çok, dış güçlere verilen bir mesaj olduğu, her ne kadar iç siyasette yaşanan çekişmeler olsa da, dışarıdan gelebilecek her türlü saldırı karşısında ülkemizin top yekûn beraber olduğunu göstermek için bu fotoğraf karesinin verildiği’’ konuşuluyor.
DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.