SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

550 ŞUBESİNİ KAPATAN KIZILAY’DA KAN SIKINTISI!.

Bu haber 11 Ocak 2019 - 3:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

15 Temmuz 2016 öncesi yaklaşık 750 olan şube sayısını, darbe girişimi sonrasındaki psikolojik ortamdan da faydalanarak 200’e düşüren; süreç içerisinde yaklaşık 550 şubeyi kapatan mevcut Kızılay yönetimi, “acil kan bağışı” çağrısı yaptı.

Geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla kayyum atanan, ancak daha sonra birtakım girişimlerle mahkemeye bu kararını geri çektirmeyi beceren Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, sosyal medya hesaplarından “Acil Duyuru” başlığıyla kan bağışı çağrısında bulundu. Kınık, mesajında, “Kan stoklarımız azaldı. Kan ihtiyacımız arttı. Kış şartları nedeniyle kan bağışı sayılarımızda ciddi düşüş var. Her gün hastalarımız için 9 bin ünite kan bağışı almak zorundayız. Sizleri Kızılay kan bağış noktalarımıza bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kapatılan yüzlerce şube tarafından “Kızılay’ı bitirmekle” suçlanan Kerem Kınık, başkanlığını yürüttüğü Kızılay yönetimine kayyum atanma kararı üzerine yaptığı açıklamada, “bir kısım şube başkanlarının FETÖ ile ilişkilerinin tespit edilmesi üzerine” şubelerin kapatıldığı savunmasında bulunmuştu.

KIZILAY’DA FETÖ’CÜ VARSA NEDEN YARGIYA VERİLMEDİ?.

Kızılay’dan Kerem Kınık imzası ile bu resmi açıklama yapılırken, FETÖ ilişkisi sebebiyle hakkında hukuki işlem yapılan Kızılay Şube Başkanı bilgisinin kamuoyuna yansımaması, “O halde bu FETÖ’cü şube başkanları gerçekten var mı? Varsa bunlar kimler ve neden yargıya bildirilmedi?” sorularını gündeme getirdi.

ŞEHİT SERHAT ÖNDER’İN ŞUBESİNİ DE KAPATMIŞLAR!.

Kerem Kınık yönetimindeki Kızılay’ın, 15 Temmuz sonrası kapattığı yaklaşık 550 şube arasında, Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit olan Serhat Önder’in başkanı olduğu Kızılay’ın Küçük Esat Şubesi’nin de bulunduğu öğrenildi!.

KEREM KINIK’A YÜZLERCE İFTİRA DAVASI AÇILACAK..

Ayrıca Kınık’ın yaptığı “FETÖ’cüydüler..” açıklaması ile töhmet altına sokulduklarını düşünen Kızılay’ın kapatılan şube başkanları, asıl Kınık’ın kendisinin geçmişte FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e sıcak mesajlar veren bir isim olduğu hatırlatmasıyla beraber Kerem Kınık’a ağır iddiaları nedeniyle dava açacaklarını bildirdiler.

KEREM KINIK, İLK KONGRE’DE YOLCU..

Bu arada DipDalga’nın Ankara kaynaklarından edindiği bilgilere göre, mahkeme Kızılay’a kayyum kararını geri çekmiş olsa da Kerem Kınık için Kızılay macerası sona ermiş durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilgili görevlilere, Kızılay’ı bu kadar tartışmalı ve yetersiz noktaya getirdiği eleştirilerine hedef olan Kınık’ın değiştirilmesi yönünde sinyal verdiği; Kızılay’da yönetim değişikliğinin ‘doğal’ yollardan ve ilk kongrede gerçekleşeceği öğrenildi.

Sosyal medya hesabından, FETÖ’nün 17 – 25 Aralık 2013 darbe girişiminden kısa süre önce, 20 Ekim’de, “F.Gülen Hocaefendiye acil şifalar diliyorum, dert yüklü kalbi bedende taşımak da zor. Allah inananlar arasındaki fitneyi zail etsin.” şeklinde paylaşım yapan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, 17- 25 Aralık sonrası 22 Aralık 2013’te attığı twitte, “Kul hakkı yiyen, rüşvet alan, veren, imtiyaz kullanıp asaletsizce mal mülk edinen bizden değildir” şeklinde ne yana çeksen o yana gidecek gayet politik ifadelerde bulunmuştu.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.