ABD BASINI TÜRKİYE’NİN HAKKINI TESLİM ETTİ

Bu haber 20 Ekim 2018 - 13:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cemal Kaşıkçı’nın yazarlık yaptığı ABD’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post gazetesi, Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasındaki en büyük payın Türkiye’ye ait olduğunu vurguladı: “Hiçbir kimse petrol zengini monarşiye Erdoğan kadar baskı yapmadı.”

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemli bir anlaşma sağlayıcı haline geldiğini yazdı.

Kaşıkçı’nın yazarları arasında bulunduğu Washington Post gazetesinde  Kareem Fahim ve John Hudson imzasıyla “Türkiye Cumhurbaşkanı, Suudi gazeteci  kaybolduktan sonra nasıl önemli bir anlaşma sağlayıcı oldu?” başlıklı yazı  yayımlandı.

‘TÜRKİYE FAZLASINI YAPTI’ 
“Suudi bir gazeteci ortadan kaybolduktan sonra Türkiye sadece sessiz sedasız olayı araştırmaktan fazlasını yaptı. Dünyanın dikkatini, kendi  topraklarında küstahça, bir devletin desteğiyle yapılan infaza çekerek krizi  anlattı.” ifadelerine yer verilen yazıda, Kaşıkçı cinayetinin detaylarının Türk  medyası ve uluslararası basında yer aldığı hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da soruşturmayı önlemekle suçladığı Suudi  yöneticilere toplum önünde çıkıştığı belirtilen yazıda, “Türkiye’den sızan bazı  bilgiler küresel ilgiyi canlı tuttu. Belki de Suudi Arabistan’ın inkar etme  çabalarını söndürecek ve Trump yönetiminin en yakın Arap müttefiki olan Suudi  Arabistan’dan uzaklaştırmasını sağlayacak.” değerlendirmesinde bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.