ABD ile ‘nükleer’ kriz kapıda!..

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Soğuk Savaş yıllarında Türkiye’nin değişik şehirlerine nükleer bombalar yerleştiren ABD, şimdilerde kullanım miadı dolmuş 50-60 yıllık bu hurdalarını geri almamakta direniyor..

Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerine her türlü desteği vermekten çekinmeyen, silah başta olmak üzere birçok alanda örtülü-açık ambargolarla Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile yeni bir kriz kapıda..

MİADI DOLMUŞ HURDA NÜKLEER BOMBALAR TEHLİKE SAÇIYOR!

DipDalga’nın istihbarat kaynaklarından edindiği bilgilere göre, ‘Soğuk Savaş’ yıllarında Türkiye’nin değişik şehirlerine nükleer bombalar yerleştiren ABD, kullanım miadı dolmuş, artık ‘hurda’ pozisyonuna düşmüş ve büyük risk oluşturan 50-60 yıllık bu bombaların imhası için yapılan resmi çağrılara kulak tıkıyor..

NÜKLEER KRİZ KAPIDA MI?

Amerika’nın kodları elinde tutması sebebiyle Türkiye’nin bu bombaları kendi imkânları ile zararsız hale getirebilmesi mümkün görülmezken, İncirlik’teki Amerikan Üssü’nün dışında 5 şehirde daha bulunduğu belirtilen hurda bombaların kısa vadede iki ülke arasında yeni bir krize yol açması kaçınılmaz görülüyor.

ABD’NİN GERÇEK YÜZÜ BU!

Vatandaşın tedirgin olmaması ve güvenlik gerekçesiyle, bombaların bulunduğu şehirlerin açıklanması istenmezken, ikisi büyükşehir olmak üzere toplam 6 şehirdeki nükleer bombaların adeta kaderine terk edilmesi, ‘kimyasal silah’ iddialarıyla Irak ve Suriye’ye müdahalelerde bulunan ABD’nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.