SON DAKİKA

ABDULLAH GÜL GÜDÜMÜNDE 3 SİYASİ GÖLETCİK KURULUYOR!.

Bu haber 14 Şubat 2019 - 4:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart seçimleri her ne kadar bir yerel seçim de olsa, birtakım karanlık odakların son olarak döviz ve enflasyon hamleleriyle yola getirilmeye çalışılan iktidar partisi ve genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan için de adeta bir kader seçimi olacak gibi gözüküyor.

AK Parti, ciddi oy kaybı yaşaması durumunda, zaten yetersiz olan muhalefet partilerinden ziyade uzun süredir pusuda bekleyen kendi içerisindeki odaklarca bitirilmeye çalışılacak.

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay ekibine Ali Babacan’ın da katılması muhtemel.. Melih Gökçek ve eğer varlığından bahsedilebilirse ekibi, bu ana kadronun başını çekeceği yapılanmaya uzun pazarlıklar sonucunda ancak koalisyon ortağı olabilir.. Erdoğan’a kendisini affettirdiği yönünde bir görüntü veren Bülent Arınç’ın ise bu ekiplerle açıktan dirsek teması zor olsa da kapalı kapılar ardında gönül birlikteliklerinden bahsedilebilir.

31 Mart’ın hemen ardından birden fazla siyasi parti kuruluşunun ilan edilmesi bekleniyor. Bu partiler ilk bakışta Abdullah Gül’ün başını çektiği AK Parti içi muhalif ekiple hiçbir ilgileri olmadığı görüntüsü verecek. ‘Liberal’, ‘Muhafazakar Demokrat’ ve ‘Çağdaş – Merkez Sağ’ çizgide 3 parti için çoktan düğmeye basıldı.. Bunların içerisinde önemli Masonik kadrolar da yer alıyor.. ‘Siyasi Parti’ vasfını hak edip etmedikleri çok tartışılacak bu 3 ‘siyasi göletcik’in görevleri ise, etkiledikleri kitleleri Abdullah Gül ekibinin havuzuna taşımak olacak.

Elbette zorlayacaklar, küresel efendilerinin verdiği görevlerini yerine getirmeye çalışacaklar.. Fakat daha önce defalarca yanıldıkları ve kaybettikleri gibi yine yanılacak ve kaybedecekler.. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyasıya eleştiren çevreleri yanlarına çekebilecekleri hesaplarında yanılacaklar.. AK Parti’den transfer edecekleri isimlerin yanında, aslında AK Parti ve Erdoğan’ın yanından uzaklaştırılması gereken kirli isimleri AK Parti’de kalmaya devam ettirerek, ajanlarını iyi gizledikleri düşüncesine kapılacak ve yanılacaklar.

Türk Milleti ve makul – yapıcı muhalifleri bile yanlışları eleştirmeye devam ederken, karanlık odakların o çok hayal ettikleri meşum noktada, tıpkı 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacaklar.. Bu çerçevede düşünüldüğünde aslında AK Parti’nin 31 Mart seçimlerini kaybetmesi, tıpkı arzu edilen bir durum olmasa da sonuçları itibariyle ‘hayırlı’ olan 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi ‘Büyük Bir Temizlik’ için belki de son derece hayırlı olacak.

Türkiye’nin ve AK Parti’nin kazanması için AKP’nin kaybetmesi; bunun için de belki bir süreliğine ölü taklidi yapmak gerekmektedir.

Yusuf Karamanoğlu / DipDalga.com

Yusuf Karamanoğlu
Yusuf Karamanoğlu iletisi@dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.