SON DAKİKA

ABDULLAH ÖCALAN’IN CENAZESİ NE OLACAK?.

Bu haber 12 Şubat 2019 - 4:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP milletvekillerinin, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve bazı PKK’lıların cezaevinde tutulmalarını protesto etmeye yönelik yürüyüş eylemlerine dikkat çeken DipDalga.com yazarı Gazeteci Yazar Galip İlhaner, “Aslında Öcalan’ın ölümünü sabırsızlıkla ve dört gözle bekliyorlar. Öcalan’ın ölümü ile ‘devlet Öcalan’ı öldürdü’ provokasyonuna hazırlanıyorlar” dedi

PKK, ÖCALAN’I SİLDİ..

Abdullah Öcalan’ın, Çözüm Süreci’nde ikili oynayarak hem kendi kendisini bitirdiğini, hem PKK’nın Öcalan’ın üstünü çizdiğini söyleyen İlhaner, “PKK’nın tepe kadrosu artık Öcalan’ın hiçbir işlerine yaramayacağını düşünüyor. Öcalan’ın sadece ölüsünün işe yarayacağını düşünüyorlar. Öcalan’ın ölümü ile “devlet Öcalan’ı öldürdü” provokasyonu peşinde olacaklar. Öcalan’ın ölümünü sabırsızlıkla ve dört gözle bekliyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CENAZE, GÜNEY KIBRIS’A GÖNDERİLMELİDİR..

PKK/HDP’nin bu pusu çalışmasına karşı devletin, Öcalan’ın geçmişi ve iç/dış güçlerle ilişkilerine dair kirli dosyalarını yeniden gündeme getirme hakkı bulunduğunu belirtti. Ölümü halinde Öcalan’ın cenazesinin de kendisine pasaport veren Güney Kıbrıs’a gönderilmesi ya da İmralı dışına çıkarılmaması önerisinde bulunan İlhaner, ayrıca halen Abdullah Öcalan ile resmi olarak evli bulunan eşi Kesire Yıldırım Öcalan’ın da Avrupa’dan iadesi sağlanarak Türkiye’ye getirilmesi gerektiğini kaydetti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.