ADNAN OKTAR, ATATÜRK VE KILIÇDAROĞLU’NUN AKRABASI MI?

Bu haber 12 Temmuz 2018 - 18:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçmişte bazı siyasilerin yanı sıra tarihi şahsiyetler ve Adnan Oktar benzeri şarlatanların sözde ‘Seyyidlik’ iddiaları gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde yabancı ülkelere ‘casusluk’ dahil birçok suçlama ile gözaltına alınan Adnan Oktar, kendinin ‘Seyyid’ olduğunu açık açık öne sürerken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ‘Seyyid’ olduğunu ispata yönelik geçtiğimiz yıl birtakım komik çabalar sarf edilmişti. CHP’li eski milletvekili Ensar Öğüt ve Kılıçdaroğlu’nun hemşehrisi Mesut Özcan, 16 Nisan referandumunun hemen öncesinde Kureşan Ocağı isimli bir kitap kaleme alarak, Kılıçdaroğlu’nun Seyyidlik belgesinin Gaziantep’te 500-600 yıllık bir teneke kutu içerisinde bulunduğu öne sürmüşlerdi.

HEM ‘TÜRKMEN’, HEM ‘SEYYİD’ YAPTILAR!

Kitapta Kılıçdaroğlu’nun hem Horasan’dan göçen ‘Türkmen’ bir ailenin soyundan geldiğinin, hem de ‘Seyyid’ olduğunun iddia edilmesi de, beyhude girişimin bir diğer komik yanı olarak görülüyor. Konu, ilk olarak 2010 yılında Hürriyet’te yazan Soner Yalçın’ın “Kılıçdaroğlu hakkında bilinmeyen tek gerçek” başlıklı yazısında gündeme getirilmiş, bu yazıda Rahşan Ecevit’in eşinin ölümünün ardından DSP genel başkanlığına aday gösterdiği Prof. Dr. Alemdar Yalçın kaynak gösterilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun ‘Seyyid’lik iddiasını desteklemek amacıyla hazırlandığı belirtilen ‘Kureşan Ocağı’ isimli kitapta, CHP Genel Başkanı’nın şeceresiyle ilgili 500–600 yıllık teneke kutu içinde saklanan bazı belgelerin ilk kez gün ışığına çıkarıldığı iddia edildi.

KILIÇDAROĞLU: “NASREDDİN HOCA DA AKRABAM OLUR”

Ensar Öğüt’ün kitabında da, Kılıçdaroğlu, Alemdar Yalçın’la birlikte, içinden ailesinin şeceresinin çıktığı öne sürülen 500-600 yıllık bir teneke kutunun açılışına şahit oldukları görseline yer verildi. Kitabın önsözünde ise, Kılıçdaroğlu’nun eski CHP milletvekili Ensar Öğüt’e, “Biz Horasan’dan geldik. Soyumuz 7 kuşaktan İmam Musa Kazım’dan Hz. Muhammed’e dayanmaktadır. Bizim büyük dedemiz Seyyid Mahmud Hayrani’dir. Türbesi Konya Akşehir’dedir. Bizim soyumuzun Seyyid soyundan olduğunu bölgede herkes bilir. Zaten bu belgeler İstanbul İl Müftülüğü’nde bulunan Nakibü’l Eşraf defterinde mevcuttur. Aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet döneminde İstanbul’un ilk kadısı ve belediye başkanı, Nasreddin Hoca’nın torunu Hızır (Hıdır) Bey Çelebi, büyük dedelerimizdendir. Türbesi Unkapanı Plakçılar Sitesi içerisindedir. Aynı yerde Hızır Bey Camii’ni yaptırmıştır. Yine Fatih Sultan Mehmet’in sadrazamlarından Hızır Bey Çelebi’nin oğlu Sinan Paşa da büyük dedelerimizdendir” şeklinde konuştuğu kaydedildi.

MUSTAFA KEMAL, KILIÇDAROĞLU VE ADNAN OKTAR ‘AKRABA’..

Kılıçdaroğlu’nun ‘Seyyid’ olduğunu iddia etmesi, daha önceki Seyyidlik iddialarını da akla getirdi. Yine Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu bir görüşmede Haydar Baş, Mustafa Kemal’i de ‘Seyyid’ ilan etmiş, Kılıçdaroğlu da bu iddiayı teyit etmişti. Yine Adnan Oktar’ın ‘Seyyidlik’ iddiası da dikkate alındığında, Mustafa Kemal, Kemal Kılıçdaroğlu ve Adnan Oktar’ın akraba oldukları gibi absürt bir durum ortaya çıkmış oldu.

SIRADA AYDIN DOĞAN MI VAR?

Kureşan Ocağı kitabında, kitabı basan Doğan Kitap’ın sahibi Aydın Doğan’ın memleketi Kelkit’in bazı köylerinde de Kureşan Seyyidlerinin bulunduğu iddiasına da yer verilmesi, “Sırada Aydın Doğan mı var?” sorularını beraberinde getirdi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.