SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

AK PARTİ KAMPINDA “KOLTUK” SAVAŞLARI!

Bu haber 27 Nisan 2019 - 2:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti’nin 28. Değerlendirme ve İstişare Kampı, 31 Mart seçimlerinin ardından dün itibariyle Kızılcahamam’da başladı.

Toplantıda seçimlerde yaşanan başarısızlığın ve parti kurulları ve kabinede yaşanması beklenen revizyonun da ele alınması bekleniyor.

DipDalga’nın bu bağlamda Ankara kulislerinden edindiği son dakika bilgilerine göre kabinede ciddi değişiklikler gerçekleşecek.

Birçok bakanın kaleminin kırılacağı belirtilen toplantıya, bakanlığa getirilmesi düşünülen bazı isimlerin de davet edildiği öğrenildi.

Bu noktada kamuoyu ve siyasi kulislerde ağırlıklı olarak İçişleri, Hazine ve Dışişleri bakanlıkları tartışılırken, asıl çekişmenin Enerji Bakanlığı için gerçekleşmesi bekleniyor.

Yıllardır elektrik piyasasında yapılmak istenen birçok yatırımı bloke etmesi, enerji tröstlerine kesilen milyonluk cezaları tahsil edememesi ve bazı cezaların mahkemelerden geri dönmesiyle itibar kaybı yaşayan; ayrıca enerji piyasasında her yıl yaşandığı değerlendirilen milyarlarca dolarlık “kaçakçılık” olaylarına engel olamayan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın Enerji bakanlığı koltuğuna oturtulması için yoğun kulis ve lobi çalışmaları yapıldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise bu ismi değerlendirmeye almakla birlikte geçmişte başarılı bir bakanlık dönemi geçirmiş Cevdet Yılmaz ismi üzerinde durduğu kaydediliyor. Enerji Bakanlığı için bir başka güçlü ihtimalin ise Enerji Bakan yardımcılarından Alparslan Bayraktar olduğu konuşuluyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.