AK PARTİ TEMSİLCİLİKLERİ, “DEVLET DAİRESİ” GİBİ!.

Bu haber 07 Ekim 2018 - 23:05 'de eklendi ve 616 kez görüntülendi.

Vatandaşlar, devletle olan işlerini çözmek için artık valilik ve kaymakamlıklara değil, AK Parti il ve ilçe örgütlerine başvuruyor. Tabi bu görüşmeler de artık randevuya bağlanmış durumda..

Eskiden de suiistimal edilmesine rağmen varlığından söz edilebilen devletin, bürokrasinin müspet kural ve teamülleri, AK Parti’nin 16 yıllık ‘Tek Parti’ iktidarı döneminde iyice rayından çıkmış durumda. Bu durumun en fazla etkilediği ve zorladığı kesim de yine AK Parti’nin yereldeki kendi teşkilatları oluyor.

Memleketin en ücra köşelerinde bile vatandaşlar, iş ve sağlık gereksinimlerini, kamu kurumlarıyla sorunlarını dile getirmek üzere ilgili kurumlar, kaymakamlık ve valiliklerle irtibata geçmek yerine AK Parti ilçe ve il başkanlıklarının önlerinde uzun kuyruklar oluşturuyorlar.

Kimi vatandaş AK Parti yöneticilerinden masumane ve haklı şekilde iş ve sağlık hizmeti talep ederken, kimileri rant odaklı imtiyaz ve torpil peşinde koşturuyor. Kimileri FETÖ’den içeri alınan yakınının masumiyetini anlatmaya çalışıyor..

İş ve işçi bulma ofisi ve kamu şikayet kurumuna dönen parti teşkilatlarındaki yöneticiler de aslında bu durumdan çok da memnun değiller. Vatandaşın görüşme talepleri birçok parti teşkilatında artık randevuya bağlanırken, parti yöneticileri kendi işlerini yapamamaktan muzdarip.

Ülkenin artık değiştirilmesi zor bir gerçeği halini alan bu durum bir yönüyle bürokrasinin tıkandığının da bariz bir işareti olarak değerlendirilirken, tüm erkleri kendi elinde toplamak için uzun süredir yoğun çaba sarf eden AK Parti’nin, bu durumdan aslında pek şikayet hakkı da bulunmuyor..

Emir İmamoğlu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.