SON DAKİKA

“AK PARTİ TEŞKİLATLARI, JÖLELİ, KİBİRLİ, METROSEKSÜEL TİPLERLE DOLDU”

Bu haber 07 Nisan 2019 - 17:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seçim sonuçlarına ilişkin çok çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Siyaset Bilimci ve Güvenlik Uzmanı Devlet Gürocak, birçok büyükşehri CHP’ye kaptıran; taşrada da durumu pek parlak gözükmeyen AK Parti’nin yaşadığı başarısızlıklara ilişkin, “Teşkilatlar vatandaşı hor gören, tek derdi kendi menfaati olan, lüks arabalarla ego kasan, türeme jakoben, metroseksüel tiplerle doldu” eleştirilerine dikkat çekti.

AK Parti seçmeninin, özellikle parti teşkilatları ile ilgili rahatsızlıkları olduğunu kaydeden Gürocak, bunları şu şekilde sıraladı:

“REİS İÇİN DEĞİL, KENDİ MENFAATLERİ İÇİN ÇALIŞTILAR..”

“Teşkilatlar boru paça pantolon giyen, cepkenli yelek ile dolaşan, saçı jöleli, kibirli, vatandaşı hor gören, tek derdi kendi menfaati olan, lüks arabalarla ego kasan, türeme jakoben, metroseksüel tiplerle doldu, halktan koptular. Reis için değil, kendi menfaatleri için çalıştılar. Seçmen onlara değil Reis’e oy veriyor”

“İLK FIRSATTA REİS’İ ARKADAN VURDULAR..”

“Yandaş kayırmacılığı her partinin yaptığı doğal bir şey. AK Parti de elbet yandaşlarını kayıracak. Lakin, Anadolu şehirlerinde; AK Parti, Erdoğan ve dava yandaşları değil, “kişilerin” yandaşları zengin edildi. Onların da ne partiye ne de davaya hiç bir hayrı olmadı. Kendi krallıklarını kurdular, Reis’in gölgesine sığınıp zengin oldular, ilk fırsatta da Reis’i arkadan vurdular”

“AK PARTİ, RANTÇILARIN İNSAFINA KALDI..”

“Dava sahibi, ömrünü Türk-İslam davasına, partiye ve Reis’e adayacak gençlik örgütü oluşturamadılar. Parti rantçıların insafına kaldı. Gençlik, AK Partiyi sadece memuriyete zıplama noktası olarak gördü. Davasız insanlar hedeflerine ulaşınca yok oldular. Milleti partiye küstürdüler. İman, ilim, irfan, edep ve ahlak sahibi bir gençlik örgütü kurup her alanda güçlü bir şekilde kadrolaşamadılar”

Bu tespitlerinin, sosyal medyada kişiler tarafından en çok dile getirilen, yereldeki şehir teşkilatlarıyla ilgili eleştiriler olduğunu vurgulayan Gürocak, şehirler bazında ise detaylı incelemeler yapılması gereğine vurgu yaptı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.