SON DAKİKA

AK PARTİ’DEKİ YANLIŞ TERCİHLERE İLÇE BAŞKANI DA DAYANAMADI..

Bu haber 15 Mart 2019 - 1:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Konya Halkapınar İlçe Başkanı Mehmet Kurun, “Oylarımız eriyor. Sorumlusu ben değilim” diyerek istifa etti.

Kurun, istifa gerekçesi olarak yerel seçimlere girilirken yapılan yanlışlar ve yaptığı uyarıların dinlenilmemesi ile AK Parti’nin oylarının erimesini gösterdi.

Kurun, parti il başkanlığına yazdığı istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Bir yıldan daha uzun süredir Halkapınar Ak Parti İlçe Başkanlığı görevimi layıkıyla yerine getirmekteyim. Partimizin kuruluş döneminden bu yana girdiğimiz en zor seçim olan 24 Haziran seçimlerinde bile yüzde 75’lik bir oran ile görevimi başarıyla yerine getirmiş bulunmaktayım. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye ve partime olan bağlılığım ve inancım görev yaptığım dönemde katlanarak arttı ve devamda edecektir. Maalesef ki yerel seçimlere girerken yapılan yanlışlara ve hatalara defaten uyarıda bulunamama rağmen bunlar dikkate alınmamış ve Ak Partinin oylarının erimesine sebep olmuştur. Bu sebep ve gerekçelerle o hataların sebebi olmadığım halde, sorumluluğun tarafıma yüklenmesi gibi ağır bu yükü taşıyamayacağımı belirtiyor, Ak Parti Halkapınar İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Partime olan üyeliğim ve bağlılığımın devam edeceğini belirtmek istiyorum”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurun, istifasına gerekçe olarak gösterdiği “yapılan yanlış ve hatalar”a ilişkin ise detay vermedi.

 

Kaynak: merhabahaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.