AK PARTİ’DEN KULİSLER: ANKARA İÇİN SÜRPRİZ İSİM!

Bu haber 12 Ekim 2018 - 9:38 'de eklendi ve 873 kez görüntülendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda Ali Babacan isminin ön plana çıktığı iddia edildi. Diğer yandan Emrullah İşler de adaylık için kulis yapıyor.

AK Parti’de yerel seçimlerde aday gösterilecek belediye başkan adaylarının belirlenmesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Teşkilatın hangi ismi aday olarak görmek istediğine ilişkin temayül yoklaması yapılıyor. Parti kulislerinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ali Babacan isminin öne çıktığı iddiası dile getiriliyor.

Selefi Melih Gökçek’le ‘harfiyat geliri’ tartışmasına giren mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın aday gösterilmeyeceği, Ankara adaylığı konusunda AK Parti hükümetlerinde Dışişleri Bakanlığı, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Babacan’ın düşünüldüğü öne sürülüyor.

EMRULLAH İŞLER ADAYLIK İÇİN KULİS YAPIYOR
Diğer yandan eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler’in, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için kulis yaptığı belirtiliyor. Ankara’yı karış karış gezen, birtakım ziyaretler gerçekleştiren İşlerin’in, aday olma isteğini dile getirdiği ifade ediliyor.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.