SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

AK PARTİLİ BAŞKANLARA, “ATAMALARI DURDURUN!” TALİMATI!.

Bu haber 22 Nisan 2019 - 1:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili seçim sonuçlarına ilişkin YSK’ya yapılan itirazların sonucu beklenirken, İBB’de çalışan üst düzey memurların Ekrem İmamoğlu tarafından görevden alınacağı düşüncesiyle bunlar için bürokraside yeni yer arayışına girildiği bildiriliyor.

KOLTUĞA ALIŞTILAR!

DipDalga’nın parti kaynaklardan edindiği bilgilere göre AK Parti İl Başkanlığı, partili ilçe belediye başkanlarına, “başkan yardımcısı ve müdür atamalarını beklemeye almaları” talimatı verdi. İl Başkanlığı’nın bu talimatıyla, Büyükşehir Belediyesi’ndeki üst düzey memurların ilçe belediyelere nakil yoluyla geçişinin amaçlandığı kaydediliyor.

DÜZ MEMURLAR İMAMOĞLU’NA EMANET

Üst düzey memurlar bu şekilde kendilerini sakin limanlara atma hesapları yaparken, düz memur ve alt seviyedeki çalışanların durumu ise, “olan yine garibana oldu” dedirtecek gibi gözüküyor.

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI BU İŞTEN RAHATSIZ!

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ben dahil kimse davamızdan üstün değildir” sözü gereği partiye gönül vermiş; ayrıca uzun yıllar bulundukları makamların avantajlarından istifade etmiş bürokratların mevzilerinde kalıp mücadele vermeleri beklenirken, İl Başkanlığı’nın verdiği talimatın, kendi ekiplerini kurma düşüncesindeki ilçe belediye başkanlarında da rahatsızlığa yol açtığı belirtiliyor.

HALKIN ONAY VERMEDİĞİ İSİMLER, DEVLET BÜROKRASİSİNE!

Öte yandan seçim kaybeden bazı adayların Ankara’daki devlet bürokrasisinde değerlendirilmeye başlanması da en azından vatandaş tarafından yadırganıyor. Vatandaşın Kadıköy Belediye Başkanlığına layık görmediği AK Parti adayı Özgül Özkan Yavuz, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı’na atandı. Yine AK Parti’den Bolu Belediye Başkan adayı olup vatandaştan vize alamayan Fatih Metin de Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na getirildi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.