SON DAKİKA

ALLAH (C.C.) ADINA MANTICI AÇTILAR!

Bu haber 05 Nisan 2019 - 15:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gebze’de açılan bir mantıcı dükkanına Allah’ın (C.C.) ‘Rahman ve ‘Rahim’ isimlerinin verilmesi, “Yuh artık” dedirtti.

“Mantı deyince aklınıza Rahman ve Rahim Mantı & Cafe Restaurant gelecek” gibi tepki çeken ifadelerle reklam yapan işletmeye bir tepki de Gazeteci Yazar İhsan Işık’tan geldi.

Sosyal medya hesabından, “Protesto ediyorum! Yazıklar olsun!” diyen Işık, müftülüğü ve savcılığı, dini değerlerle alay karşısında göreve davet etti.

GAZETECİ YAZAR İHSAN IŞIK: DİNİ DEĞERLERLE ALAY EDİLİYOR..

İhsan Işık, protesto açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gebze Müslümanlarını Allah’ın ismine sahip çıkmaya davet ediyorum. Gebze basınını, müftülüğünü ve savcılığını, dini değerle alay edilmesine karşı sessiz kalmamaya davet ediyorum. Gebze’de bir lokanta, açık açık “RAHMAN ve RAHİM” olan ALLAH’ın adıyla alay ediyor. Geçenlerde bir taksi şoförü, bir lokantanın önünden geçerken lokantanın levhasını gösterip bana şikâyet etmişti: ‘Hocam, görüyor musun? Allah’ın ismini lokanta ismi yapmışlar’ Baktım, doğru söylüyordu.. Lokantanın üzerinde, gerçekten de yüzlerce metreden görünecek büyüklükte “HC. RAHMAN ve RAHİM MANTI Cafe&Restaurant” yazılmıştı! Gebze Müftülüğü ve Savcılığının haberi var mı? Bilemiyorum. Dini isimlerle alay ve istismar anlamına gelen bu levhayı Gebze’de yaşayan 3000.000 Müslümandan hiç kimse görmemiş, kimse şikâyet etmemiş miydi?

“KÖTÜ MÜ ALLAH’IN İSMİYLE DÜKKANA GİRİLİYOR!”

Bir gün bu işletmenin önünden geçerken dayanamayıp içeri girdiğini ve uyardığını belirten İhsan Işık, şöyle devam etti: “Bu yaptığınız yanlıştır. Allah’ın mübarek isimlerinden (Esmaül Hüsna) “Rahman” ve “Rahim” lokanta ismi olamaz. Ayıptır, günahtır ve Allah’a saygısızlıktır! Aynı zamanda din istismarıdır, dedim. Dışarı çıktım, levhanın fotoğrafını çekerken, lokantadan bir kadın hışımla fırlayıp yanıma geldi, ‘Lokantanın ismi Gönül Sofrasıdır. İyi oku’ dedi. ‘Asıl siz iyi bakın. Dışardan geçenler ufacık harflerle yazılmış “Gönül Sofrası” yazısını göremiyor. Fakat, kocaman harflerle yazılı “RAHMAN ve RAHİM MANTI Cafe Restaurant” yazısını görüyor’ dedim. ‘Kötü mü Allah’ın ismiyle dükkâna giriliyor’, dedi. ‘Dükkânın ismi RAHMAN ve RAHİM olmaz. Giriş kapısına “Bismillahirrahmanirrahim” yazabilirdiniz’ dedim. ‘Fotoğrafını çek, çek! Reklamın kötüsü olmaz’ dedi, kadın, umursamazca. Son kez, ‘Yaptığınız iş yanlıştır’ deyip üzüntü içinde ayrıldım oradan. Utandılar mı? Bilemiyorum. Gebze Müslümanlarını Allah’ın ismine sahip çıkmaya, şikâyetçi olmaya davet ediyorum”

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.