SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

AMERİKANCI İLİM YAYMA CEMİYETİ’NE FETÖ’CÜ BAŞKAN!

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 3:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD-CIA destekli Rabıta’nın Türkiye ayağının İlim Yayma Cemiyeti olduğunu bilmeyen var mı? Türk sağ siyasetinin ABD ile derin ilintili isimlerinden Turgut Özal’ın ağabeyi Korkut Özal, işte bu İlim Yayma Cemiyeti’nin de kurucularındandı.

Korkut Özal, Erbakan’a ilk bayrak açan Milli Görüşçü idi aynı zamanda.. Asıl konumuz bu değil tabi, sadece zihinleri tazeleyip bazı şifreleri hatırlamakta fayda var..

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi’nin 30 Ocak 2019 tarihinde 7. Genel Kurulu yapıldı.  Seçimlere tek aday girdi. İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi’nin başkanlığı’na Hüseyin Nuri Çomu seçildi.

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Müftüsü Hasan Çınar, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün ve STK’ların katılımıyla gerçekleşen genel kurulda, yapılan konuşmalarda İlim Yayma Cemiyeti’nin çalışmaları anlatıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün kongrede yaptığı konuşmada, “Şube yönetimi ile birlikte kendisini adayan, nesil yetiştirme çabasında gecesini gündüze katıp yurt inşaatını teşekkül ettirmek için tüm sıkıntılarına rağmen dimdik ayakta duran Hüseyin Nuri Çomu kardeşimizin biz de Genel Merkezimiz olarak dimdik yanındayız. Kendisini destekliyoruz ve gayretleri için teşekkür ediyoruz’ dedi.

Hüseyin Nuri Çomu, Adana’daki FETÖ soruşturması kapsamında, 24 Eylül 2016’da tutuklanan bir isimdi. 9 Aralık 2016’da tahliye edildi. 2,5 ay tutuklu kalan H. N. Çomu’nun tahliyesi Adana’da şaşkınlıkla karşılandı ve siyasilerin bu kararda bir rolünün olup olmadığı tartışıldı. Malum tüm Türkiye’de acayip tahliyeler oluyordu, bu da onlardan biri miydi şüphesi uyandı kafalarda..

Çünkü Hüseyin Nuri Çomu, kendisini “Fethullah Gülen aşığı” olarak ifade eden bir kişiydi. Çomu, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne ait olduğu sabit olan Kanuni Üniversitesi’nin mütevelli heyeti içerisinde yer almıştı.

Hüseyin Nuri Çomu, aynı zamanda kapatılan AGİD isimli derneğin toplantılarına katıldığı, Bank Asya’da 2015’e kadar aktif hesabının bulunduğu, örgütün sohbet adı altındaki toplantılarına 17-25 Aralık sürecinden sonra da katılmaya devam ettiği ve kendi işyerinde örgüt mensuplarına sohbet toplantıları düzenlediği iddianame de yer alıyordu.

Sanığın örgüt mensupları ile arasında yakın irtibat ve ilişki bulunduğu, örgüte kurban bağışı adı altında maddi yardımda bulunduğu, örgüt elebaşısı Gülen’i 2009’da Amerika’da bulunan Pensilvanya şehrindeki karargâhında ziyaret ettiği de bilinen ayrıntılardı.

Ayrıca sanığın, 2013 yılı Nisan ayında ABD/Houston’a gittiğinde bir kez daha örgüt elebaşısı ile görüşmek istediğinin ancak Gülen’in rahatsızlığı gerekçesiyle görüşemediğinin anlaşıldığı, sanığın örgütle olan irtibat ve iltisakının örgüte sempati boyutunu aşar nitelikte olduğu iddianamede vurgulanmasına rağmen tahliye kararı çıkmıştı.

Tutuksuz yargılanan Hüseyin Nuri Çomu, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 13 Aralık 2018 tarihinde görülen FETÖ yapılanmasına ilişkin Adana’daki ana davada, FETÖ üyeliğinden 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Fetö üyeliğinden ceza alan bir şahıs ceza kararından sadece 1,5 ay sonra İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi’nin başkanı oldu.

Şaşırdınız mı?

Erkut Abdibey / DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.