ANKARA ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘TACİZCİ’ PROFESÖR KRİZİ..

Bu haber 17 Ağustos 2018 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden geçtiğimiz aylarda yaş haddinden emekli edilen ve öğrencilere, bayan asistanlara sarkıntılık ve tacizde bulunduğu yönündeki sayısız iddialar sebebiyle herkesin antipatisini kazanan bir profesörün görev süresinin tekrar uzatılması üniversite camiasını isyan ettirdi.

“BU TÜR HASTALIKLI KİŞİLERİN SIKI TAKİBİ..”

Sosyal medya hesaplarından ve üniversite personelinin kayıtlı olduğu mail sistemi üzerinden isim vermeden konuyu gündeme getiren Prof. Dr. Mehmet Birey, “İnsanlıktan nasibini almamış yaratıklardan ne bilim adamı ne de ilim erbabı olur. Herkes tarafından yıllardır etik dışı davranışlarıyla bilinen, fakat sürekli yönetimlerce görmezden gelinen bir kişi hakkında yapılan şikayetlerin haddi hesabı yoktur.. Ayrıca, bu zat hakkında zaman zaman öğrencilerin yakınmaları ve hocaların eski bir rektöre toplu şikayetleri söz konusudur. Yıllardır bu olaylara muhatap olan öğrencilerin onuru zedelenmiş, yönetimler üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemiştir. Bir kişinin dahi mağduriyeti affedilemez, önemli olan mağdurlar oluşmadan gerekli müdahalenin olmasıdır. Onu en iyi öğrencisi tanır. Eğitim kurumlarında bu tür hastalıklı kişilerin sıkı takibi ve uzaklaştırılması gerekirken yıllarca mükafatlandırılması kabul edilemez. Gereğini yapmamak olayı önemsememektir. Bu ise suça ortaklıkla eşdeğerdir. Biline!.” ifadelerini kullandı.

ARKASINDA KİM VAR?.

Söz konusu profesör hakkında sadece öğrenciler ve akademisyenlerin değil, ailelerden de önemli şikayetlerin geldiği kaydedilirken, hali hazırda şahıs hakkında üniversite disiplin kurulunun yürüttüğü birçok soruşturma bulunduğu da öne sürüldü. Hakkındaki bunca ciddi iddialara rağmen emekliliği gelmiş böyle bir şahsın üniversitede tutulması için kim veya kimlerin devreye girdiği ise merak konusu oldu.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.