SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

BABACAN’IN KORKUSU!..

Bu haber 16 Temmuz 2019 - 0:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DipDalga.com’un edindiği bilgiye göre; Ak Parti’nin kuruluş aşamasında Ankara-Yıldız’da, Hollanda Konsolosluğunun bulunduğu sokaktaki sarı binanın en üst katında, Bursa Milletvekili Mehmet Altan Karapaşaoğlu ile Ali Babacan arasında ilginç bir diyalog yaşanır.

Ak Parti ile yeni bir parti kurmak için yollarını ayıran Ali Babacan hakkında şok bilgilere ulaşıldı.

Ak Parti’nin kuruluş aşamasında, kurucu üyelerle ilgili belge ve bilgi toplamakla görevli olan dönemin Bursa Milletvekili Mehmet Altan Karapaşaoğlu ile Ali Babacan arasında geçen ilginç diyaloğun ortaya çıkmasıyla, Babacan hakkında birçok kimsenin farklı düşünmeye başlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

DipDalga.com’un edindiği bilgiye göre; Ak Parti’nin kuruluş aşamasında Ankara-Yıldız’da, Hollanda Konsolosluğunun bulunduğu sokaktaki sarı binanın en üst katında, Altan Karapaşaoğlu ile Ali Babacan arasında ilginç bir diyalog yaşanır.

Kurucu heyetin içerisinde olmaktan ve imza atmaktan sakınan Ali Babacan, Karapaşaoğlu’na ”Tamam bu belgeleri vereyim ama imza atmayayım. Eğer asker el koyarsa ben ne yaparım” der.

Babacan’ın bu sözünden sonra ne zaman imza attığı, nasıl attığı veya atıp atmadığı hakkında her hangi bir bilgi edinemedik.

Ak Parti’nin kuruluş aşamasında ‘asker korkusu’ nedeniyle imza atmaktan imtina eden Ali Babacan’ın gemisine 15 Temmuz’da arslanlar gibi çarpışan milletvekillerinin bineceğini düşünerek yeni bir parti kurma gerekçesiyle Babacan’ı sahneye sürmenin hangi çarpık üst aklın eseri olduğu merak konusu..

Kendisini tankların altına atmaktan çekinmeyen, göğüslerini uçaksavar mermilerine açan kahraman milletimizin; ‘asker korkusu’ ile imza atmaktan bile imtina eden Babacan’ın peşinden gideceğini düşünmek ise, ya kara cahillik, ya da Babacan’ı öne sürüp siyaset çöplüğüne göndermek isteyen bir aklın ürünü olsa gerek..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.