BAHÇELİ AK PARTİ’YLE KÖPRÜLERİ ATTI!

Bu haber 23 Ekim 2018 - 12:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti kurmaylarıyla yaşanan af polemiği sonrası çıktığı kürsüde “yerel seçimde AK Parti’yle ittifak yapmayacakları” kararını açıkladı. Bahçeli, “İttifak arayışımız artık kalmadı. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz” diye konuştu.

MHP’nin Meclis Başkanlığı’na sunduğu af düzenlemesine ilişkin değerlendirmeler ve Danıştay’ın öğrenci andının okullarda tekrar okutulması gerektiği yönündeki karara ilişkin düşünce farkları, Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP’nin arasını açtı.

İstanbul’da metro hattı açılış töreninde af konusuna sıcak bakmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Uyuşturucuları affetmekle mi anılacağız?” şeklindeki sözlerine tepki gösteren MHP lideri Bahçeli, Twitter hesabından “Teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek fuzuli bir demagojidir” demişti.

Bahçeli’nin açıklaması üzerine kameraların karşısına geçen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bahçeli’yi siyasi nezaketsizlikle suçlamıştı.

Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, AK Parti’yle aralarındaki ittifak ortaklığına nokta koydu. Bahçeli, “Yerel seçimde ittifak yapmayacağız” dedi.

Bahçeli’nin o açıklamaları şöyle:
“Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM’nindir. Kararlarına saygı duyarız ancak MHP tekliften asla taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. AK Parti içinde ittifaka karşı olanlar göbek atabilirler. Yasal zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir. Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Mart seçimlerinde herhangi bir ittifak ihtimali kalmamıştır. Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla seçime katılıp Türkiye’nin her seçim bölgesinde yer alacağız.”

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.