SON DAKİKA

‘Baykal’ın Prensi’ Beştepe’ye Girdi

Bu haber 10 Ekim 2018 - 10:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Baykal’ın Prensi” olarak anılan Korkmaz Karaca, Cumhurbaşkanlığı’nda oluşturulan Ekonomi Politikaları Kurulu’na atandı.

Bir dönem CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın danışmanlığını üstlenen ve “en genç üye” sıfatıyla CHP Parti Meclisi’nde görev alan Korkmaz Karaca, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan Ekonomi Politikaları Kurulu’na üye olarak atandı.

Eski CHP’li Karaca, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Dr. Cemil Ragıp Ertem, OMV Petrol Ofisi CEO’su Gülsüm Azeri, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Başkanı Hakan Yurdakul, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Doç. Dr. Hatice Karahan, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı, Halkbank Yönetim Kurulu üyesi Meltem Taylan Aydın, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Servet Bayındır ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut’la birlikte görev yapacak.

Korkmaz Karaca, beyin kanaması geçirdiği dönemde Deniz Baykal’ı bir an olsun yalnız bırakmamıştı. Karaca, “Baykal’ın prensi” olarak anılıyordu.

Karaca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim programı sırasında “Rabia” işareti yaparak bunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.