SON DAKİKA

BBP’DE BÜYÜK DEPREM.. SİVAS’TA 2 BİN ALPEREN MHP’YE GEÇTİ..

Bu haber 11 Mart 2019 - 12:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir süredir iç çekişmelerin odağında bulunan ve sürekli kan kaybeden Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) bugün büyük bir kopuş daha yaşandı.

DipDalga’nın edindiği bilgilere göre partinin Sivas teşkilatlarına mensup yaklaşık 2 bin kişi BBP’den ayrılarak büyük bir törenle MHP’ye katıldı.

MHP’ye katılanlar arasında BBP’lilerin yanı sıra partinin gençlik kolları niteliğindeki Alperen Ocakları’ndan da çok sayıda isim bulunuyor.

Alperen Ocakları eski Genel Başkan Yardımcısı ve BBP’nin şehit lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun danışmanlarından Harun Tuz ve Avrupa ve dünya şampiyonu eski milli güreşçi Sebahattin Öztürk de MHP’ye katılan isimler arasında yer aldı.

4 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen katılım törenine MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ve MHP Sivas Belediye Başkanı Mehmet Er de katılarak yeni partililere rozet taktılar.

Bu arada BBP ve Alperen Ocakları’ndan MHP’ye geçme kararı alan vatandaşların bu tercihinde, BBP’nin seçimleri ‘pazarlık’ ve adeta ‘ticaret’ konusu haline getirmesi ve bazı partililerin geçmişte FETÖ’yle olan sıcak ilişkilerinin etkili olduğu öne sürülüyor.

2009 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinden 4 gün sonraki seçimlerde 100 bin civarında oyla BBP’den Sivas Belediyesi’ni kazanan Doğan Ürgüp’ün 2014’de bu oyu 50 bin civarına düşürerek başkanlığı kaybetmesine rağmen yeniden aday gösterilmesinin de, partiden ayrılmalarda etkili olduğu kaydediliyor.

Doğan Ürgüp’ün, Hakan Şükür aracılığıyla Pensilvanya’ya giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le görüştüğü yönündeki iddialar da partililerden yoğun tepki çekmişti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.