BU İFŞAATLAR CHP’Yİ FENA KARIŞTIRIR!

Bu haber 09 Ekim 2018 - 16:06 'de eklendi ve 444 kez görüntülendi.

CHP eski Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder’in eşi Melek Önder’in yaptığı ifşaatlar CHP’yi fena karıştıracak…

Hiziplerin, entrikaların, ayak oyunlarının partisi CHP’de değişen bir şey yok! Mart 2019’daki yerel seçimlere doğru yol alınırken ana muhalefet partisi cadı kazanına döndü. Özellikle CHP’nin güçlü olduğu yerlerde belediye başkan adayı olmak isteyenler şimdiden birbirine girdi. Çanakkale’de de CHP’liler koltuk kavgasına tutuştu.

Mevcut CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yeniden aday olmak istediği sır değil. CHP Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan zaten resmi olarak aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ile CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in de belediye başkanlığı koltuğuna kurulma niyeti taşıdığı yönündeki bilgi kulisleri iyice hareketlendirdi.

YAZISINDA OLUP BİTENİ DEŞİFRE ETTİ

CHP eski Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder’in eşi Melek Önder’in Facebook hesabı üzerinden kaleme alıp paylaştığı yazı ise, CHP Çanakkale siyasetinde perde gerisinde yaşananları açığa çıkaracak nitelikte.

Yazısında “Tarih tekerrürden ibarettin” sözünü alıntılayan Önder, Ülgür Gökhan’ın siyaseten bir yerlere getirdiği kişilerce sırtından vurulmak istendiğini savundu. Gökhan’ın da geçmişte belediye başkanı olmasını sağlayan İsmail Özay’a ihanet ettiğini ileri süren Önder, İsmet Güneşhan’ın Remzi Yiğit’in desteğiyle aday olmaya çalıştığını belirtti. Muharrem Erkek’in de adaylık için CHP Genel Merkezi’nde kulis yaptığını iddia eden Önder, Ülgür Gökhan’ın “Yaşlandı, çok da yıprandı” denilerek koltuğundan indirilmek istendiğini öne sürdü.

“İLK İCRAATLARI KENDİLERİNİ BÜYÜTENİ SATMAK OLDU”
Melek Önder’in içinde “entrika”, “Bizans oyunları”, “şantaj”, “satmak”, “bireysel ikbal” ve “arkadan hançerleme” kelimeleri geçen o yazısı şöyle:

“Tarih tekerrürden ibarettir sözünün ne kadar doğru olduğundan yola çıkarak başlamak istiyorum. Vakti zamanında sayın İsmail Özay Belediye Başkanıyken onun şemsiyesi altında sayın Ülgür Gökhan, İsmet Güneşhan, Remzi Yiğit vardı. Sayın İsmail Özay milletvekili olmak istediği zaman parmağıyla Ülgür Gökhan’ı işaret etmişti. Bu sebeple Sayın Ülgür Gökhan Belediye meclisi içinden başkan seçilmişti.

Bir sonraki yerel seçimlerde ise İsmet Güneşhan’ı ve Remzi Yiğit’i belediye meclis üyeliği koltuğuna oturturan Ülgür Gökhan’dır. Bu üçlünün ilk icraatları maalesef kendilerini siyaseten besleyen, büyüten sayın İsmail Özay’ı satmak olmuştur.

“EMEK HARCAMADAN KOLTUK ELDE ETTİLER”
Ayrıca Muharrem Erkek de aynı dönemde o günkü merkez ilçe başkanı Nejat Önder ‘in kontenjanından meclis üyeliği koltuğuna oturmuştur. Bunların hepsi emek harcamadan siyaset koltuğu elde etmişlerdir. Ve Muharrem Erkek in ilk icraatı kendisini kontenjandan meclis üyesi yapan Merkez ilçe başkanı Nejat Önder’i satmak olmuştur. Bu anlattıklarım mışlı geçmiş zaman değerli dostlar.

“MUHARREM ERKEK KARMAŞAYI FIRSAT BİLİP…”

Şimdiki zamana gelelim ve Bizans oyunlarına bakalım.
İSMET, MUHARREM, REMZİ ÜÇGENİ…
1-Muharrem Erkek’i erkin gücüyle milletvekili yapan Ülgür Gökhan’dır.
2-İsmet Güneşhan’ı her türlü entrika, baskı ve şantajla İl başkanı yapan Ülgür Gökhan’dır.
3-Bütün partililerin dışladığı Remzi Yiğit’e sahip çıkan, besleyen Ülgür Gökhan’dır.

İşte bu üçlü, “Ülgür Gökhan yaşlandı,70 yaşına girdi, çokta yıprandı çekilmeli” diyerek Çanakkale’de çalışma yapıyorlar. Amaç İsmet Güneşhan’ı belediye başkanı yapmak. Bu entrikalı yola çıkanlar, sonra aralarında ne olduysa Remzi Yiğit İsmet Güneşhan’ın adaylığının arkasında durmaya devam ederken, Muharrem Erkek’in de bu karmaşayı fırsat bilip kendi belediye başkanlığı için genel merkezde çabaladığı ve kendini atatmaya çalıştığı bir vaziyete dönüşmüştür.

“DERDİNİZ BİREYSEL İKBALLERİNİZ”

Bunlar abileri Gökhan’ı arkadan hançerlerken, Sayın Ülgür Gökhan’ın üye bazında ön seçim talebi olduğunu biliyorum. Siyasette emek harcamadan yemek yiyen Muharrem Erkek ve İsmet Güneşhan cesaretleri varsa üye bazında yapılacak ön seçime adayız desinler de görelim.. Eee sayın Gökhan bazı şeyler parayla değil sırayla… Makam mevki edindiniz vakti zamanda sayın İsmail Özay’ı yediniz. Şimdi şemsiyen altında beslediklerinin seni satma zamanı. Meşhur laf geldi aklıma “Keser döner sap döner gün gelir hesap döner” boşuna dememişler. Siz bu kadar koltuk savaşlarıyla birbirinize vururken, bu kadar

Bizans oyunları yaparken Çanakkale halkı size nasıl güvensin il başkanı, genel başkan yardımcısı, CHP’lilerin sevmediği Remzi Yiğit size soruyorum. Partiye verdiğiniz zararın farkında mısınız??? diyeceğim ama bal gibi farkındasınız. Sizin derdiniz bireysel ikballeriniz. Ne parti, ne Çanakkale, ne hizmet, ne de CHP umurunuzda değil. Ama şunu bilin siz de kimsenin umurunda değilsiniz. Ayrıca İsmet Güneşhan 2009’da ilçe başkanı oldu ve hatırlarsanız Remzi Yiğit abisi belediye meclis üyeliğine aday gösterilmedi diye yerel seçimlere bir ay kala istifa eden, kadın kollarını da istifa ettiren kişidir. Hali hazırda on aydır da il başkanı olan ve genel seçimlerde başarısız olan İsmet Güneşhan bu görevi de yarım bırakıp belediye başkanı olma hevesindedir. Bu koltuklar atlama tahtaları değildir.

“YOLDAŞINI SATMAYAN BELEDİYE BAŞKANI İSTİYORUZ”

Eğer biraz siyasi ahlâkınız ve örgüt terbiyeniz varsa “üye bazında ön seçim yoksa bende yokum” deme cesaretini gösterin, bir an önce üye bazında ön seçim kararını açıklayın, aday adaylarının ve CHP’nin önünü açın. Entrikalardan vazgeçin. Az olsun, küçük olsun anlayışınız varsa vazgeçin. Az olur küçük olur ama sizin olur mu bilmem.. Ama inanıyorum ki siz olmadan her şey çok daha güzel olur…

Çanakkalemize yeni, temiz, dürüst, yoldaşını satmayan, parti ahlâkı taşıyan, ilkeli dava adamı bir belediye başkanı istiyoruz.”

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.