BUNLAR HEP LAİKLİĞİN FAZİLETLERİ!.

Bu haber 31 Temmuz 2018 - 3:32 'de eklendi ve 1.118 kez görüntülendi.

Son günlerde bazı kamu görevlilerinin, seksenlik dedeleri tekmeleyip kelepçe takarak ölümlerine sebep olmak, eğitim için kendilerine emanet edilen çocuklara türlü tacizlerde bulunmak, namaz kıldırırken kulaklıktan maç dinlemek gibi sapkınlıklara imza atmaları, kamuya personel alımında tek kriter olarak öne çıkan KPSS’nin sorgulanmasına sebep oldu.

Büyük Doğu Fikir Ocakları (BDFO) kurucu Genel Başkanı Mehmet Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayarak, “Ateist bir kişi, İmam Hatip Lisesi’ni bitirip KPSS’ye girerek imam olabilir. Katil ruhlu bir kişi, KPSS veya YKS sınavına girip polis olabilir. Pedofili bir kişi, KPSS’ye girerek öğretmen olabilir. Sadist bir kişi, YKS ile Tıp Fakültesi’ni kazanıp ardından doktor olabilir. Ülkede bir meslek sahibi olmak için tek ölçü; Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Anayasa içeriğinden ibaret 120 soruya cevap vermek. Psikolojik ve ahlâki durumunuz, mesleğe hazır bulunuşluğunuz filan mühim değil” ifadelerini kullandı.

Mehmet Kaya, “En azından psikolojik ve ahlâki durum; ilk, orta, lise ve üniversite öğrenimi boyunca takip edilmeli ve ölçülmeli. Mesleğe girişte bu ölçme bir kriter olarak değerlendirilmeli” önerisinde de bulundu.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.