SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

BURUK 15 TEMMUZ!..

Bu haber 16 Temmuz 2019 - 1:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Darbeyi, sadece militarist anlamıyla hükümete yönelik eylemler olarak algılayanlar, Devlet kurumlarına yapılan darbeleri,  darbe girişimden saymıyor olacak ki; işin militarist boyutu ve tehlikesini atlattık ferahlığı ile geniş kapsamlı  kurumsal mücadeleyi rölantiye almak gibi bir gaflet içerisinde görünüyorlar. Ya da…

Tarih: 15 Temmuz 2019.

Anma törenleri ve siyasilerin söylemlerinin içi boş… Aradan 3 yıl geçmiş.. ‘Bu mücadelenin neresindeyiz?’ sorusunun cevabı yok!..

İstatistiki bilgi güncellemesi yok. Kaç kişi atıldı? Kaç kişi içeride? Kaç kişi sözde aklanarak aktif göreve iade  edildi?  Yok..

Yargıda FETÖ temizlendi mi? Bundan sonrası için ne tür adımlar atılacak?  O da yok..

FETÖ ile alt düzeylerde de olsa bir örtülü barış çubuğu içildiğine dair bazı iddialar var. Bu iddiaları boşa çıkartacak da  hiçbir net eylem de yok!..

Darbeyi, sadece militarist anlamıyla hükümete yönelik eylemler olarak algılayanlar, Devlet kurumlarına yapılan darbeleri,  darbe girişimden saymıyor olacak ki; işin militarist boyutu ve tehlikesini atlattık ferahlığı ile geniş kapsamlı  kurumsal mücadeleyi rölantiye almak gibi bir gaflet içerisinde görünüyorlar. Ya da…

FETÖ ile mücadele adli ceza yargısının konusudur. İdari bir konu değildir. Dolayısıyla idare mahkemeleri ve Danıştay gibi kapalı devre çalışan çeyrek yargı ile bu konular çözülemez.

Bir örnek mi?

YÖK!..

FETÖ ile mücadelede tek ihraç yapılmayan ve operasyon yapılmayan kurum YÖK Başkanlığı ve dönemin Başkanları ile denetleme kurulu üyeleri… Ne oldu bu kişilere?  YÖK’te bir tek FETÖ-cü yok muydu? 

YÖK’ün karanlık dehlizlerinde  yıllardır bekletilen savcılık suç duyurularının,  mobbing  dosyalarının üzerini örtenler kimlerdi? FETÖcü rektörleri yıllardır koruyan kişiler kimlerdi?

YÖK, paralel bir yargı aygıtı mıdır ki; Savcılık incelemesi dışında tutulmuştur? Ya da savcılığın re’sen işlem yapmakla kanuni zorunluluğu olan FETÖ dosyalarını sanki idari bir sorunmuş gibi YÖK’e gönderen cesur(!) Savcılar kimlerdir?

Şimdi de  “Yeni YÖK” diye bir şey tutturmuşlar. YÖK’ü kapatıp adını değiştirip, binasını badanalamak ile tüzel kişilik olarak mülga YÖK’e karşı açılmış tüm dava ve savcılık şikâyetlerini  böylelikle sihirli bir değnek ile sözde konusuz ve yok hükmüne sokma gibi bir plan peşinde olanlar var ise; Buradan Cumhurbaşkanını bilgilendiriyorum; Dikkatli olsun!.. Oyuna gelmesin!..

Olmadı beyler… Olmadı.

Millet ve Ümmet her şeyin farkında…

Fazla söze gerek yok…

Öldürdükleri kişilerin cenazesine katılan  soğukkanlı  katil edasıyla elini kolunu sallayarak dolaşan  birçok FETÖCÜ, bu yılki anma töreni etkinliklerine katılmış ve ağlaşmışlar; sonrasında da,  gelinen durumun  iç rahatlığı ile inanın bir barda gülerek Gülen suratlarla(!) akşam  kutlama yapıyorlardır.

İşte asıl darbe de  budur.

Allah’tan FETÖ’ ye karşı amansız mücadele içinde olan sivil müştekiler ve hukuk savaşçısı davacılar var da; onların sayesinde  bir parça içimiz rahat bizlerinde…

Tahir Çalgüner/DipDalga.com 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.