SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

ÇALGÜNER: “AK PARTİ İÇİN FETÖ NE İSE; KEMALİSTLER İÇİN DE KILIÇDAROĞLU O DUR.

Bu haber 20 Temmuz 2019 - 15:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kılıçdaroğlu’nda zerre kadar ideolojik haysiyet ve ahlak varsa; Kemalizm tartışmasını kapalı kapılar ardında değil; topluma açık yapsın.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un,  geçtiğimiz hafta Hürriyet Gazetesi’ne verdiği demeçte  KEMALİZM’E  veda hazırlığının ipuçlarını görmek mümkün.

Özkoç şöyle demişti:

“Sistemin değiştirilmesini isterken, kendi siyasi partimizi de tekrar yapılandırmamız gerekmez mi? Altı Ok’un kapsayıcılığına bir daha bakacağız. Milliyetçilik, devletçilik, halkçılık, bunların hepsini yeniden ele alacağız.” Özkoç kendiliğinden bir 6 ok tartışması falan başlatmış değil.” 

Talimatı veren bizzat Kılıçdaroğlu !

CHP lideri sözde ‘değişsin’ dediği ‘’Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini” bahane ederek parti programının güncellenmesini istiyor. Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel başkanlığında bir ekip hemen işe koyuluyor.

Ve “21. Yüzyılın Türkiye’sinin ihtiyaçlarına yanıt verme” hedefi ile bir program çalışması başlatılıyor. Anlaşılan ‘Fırsat bu fırsat’ deyip partinin 6 okunu kırıp atacaklar… CHP bu noktaya öyle birden bire gelmedi. Partinin değiştirilmesi ve dönüştürülmesi süreci bizzat Kılıçdaroğlu tarafından zamana yayılarak yürütüldü.

 

CHP, TÜM OKLARI ÜSTÜNE ÇEKİYOR!..

“CHP Yönetimi, 6 oku haşlanmış  pırasa sapına döndüre dursun bu oklar içinde Demokrasi oku yoktur diyenlere okun ucuna değil işaret ettiği yere bakın diyoruz.

  1. 1. Milliyetçilik, “eşit yurttaşlık” olmuş…Federatif yurttaşlığa evrilecek gibi!!
  2. Devletçilik, “insani kalkınma” olmuş,
  3. Laiklik; “özgürlükçülük” olmuş, Seküleriteye evrilecek gibi!
  4. Halkçılık ise “hümanizm” olmuş,

5.Devrimcilik ise “Demokratlık”…

Yetmedi…!

6.Kemalizm ise “sosyal demokrasi” diyen Kemalist yazar Tahir Çalgüner;  bu yaz sıcağında Kılıçdaroglu’nun sinsi bir  paralel talimat verdiğini ve yeni  bir parti tüzük değişikliği altyapısını hazırlamaya yönelik kimseciklere haber vermeden  sapkın  ideolojik faaliyet yürüttüğünü söyledi.

Kılıçdaroğlu’nda zerre kadar ideolojik haysiyet ve ahlak varsa; Kemalizm tartışmasını kapalı kapılar ardında değil; topluma açık yapsın. Herkesin gözü önünde raporlar hazırlasın. Bu sinsi projelerini basınla paylaşsın.. Salı günü grup toplantılarından birini  bu konuya ayırsın diyerek sert tepki göstererek Hodri meydan diyen Çalgüner devamında;

“Kemalizm; Kılıçdaroğlu’nun Kemalizm’ e karşı oluşturduğu parti içindeki  paralel kadrolarla çökertilemez. Kemalistlerden yiyeceği tokat şehit cenazesinde yediği yumruğa benzemez diyerek tepkisini ortaya koydu. CHP Kemalist bir partidir. Sosyal demokrat bir parti olmasını arzulayan putperest  gayri millici  bir azınlık varsa  gitsin  sosyal demokrat üst aklın Türkiye’de siyasi şubesi olacak yeni bir parti kursun’’ dedi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.