SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

Çalgüner: CHP İçindeki “Avrupa merkezli Sosyal Demokratlar”! yeni parti kursun !..

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 19:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP içerisindeki uzantılı küreselcilerin bir an önce yeni bir sosyal demokrat parti kurarak o partide yer almaları yada Abdullah Gül ve Babacan’ın kuracakları gayri milli cemaat sever  “Huzur Partisine” kapak atmalarının en güzel yol olacaktır. Böylece Kemalistler kendilerinden, kendileri de Kemalistlerden  kurtulacaktır dedi.

Kemalist yazar Tahir Çalgüner, CHP içinde batı tipi sözde sosyal demokrat anlayışta yöneticilerin sayısının arttığını belirterek bu duruma Kemalistlerin tepkili olduğunu söyledi.

Kemalizm ile “Sosyal demokrasi” arasında keskin ideolojik farklar olduğunu söyleyen Çalgüner; CHP’nin bir siyasi ideoloji olarak Atatürkçü bir parti olmaktan fiilen çıkmış ve sadece logosu kalmıştır dedi.

Mevcut CHP yönetimine ve sayıları parti içinde gittikçe çoğalan uzantılı küreselcilere bir çağrı yapan Tahir Çalgüner; Bu arkadaşlarımızın bir an önce yeni bir sosyal demokrat parti kurarak o partide yer almaları yada Abdullah Gül ve Babacan’ın kuracakları gayri milli cemaat sever  “Huzur Partisine” kapak atmalarının en güzel yol olacağını belirten Çalgüner, böylece Kemalistler kendilerinden, kendileri de Kemalistlerden  kurtulacaktır dedi.

Hatta, Ekrem İmamoğlu’nu da yanınıza alın… Federatif Şehir devletlerinizden birine “özerk” belediye başkan adayı yaparsınız dedi.

Çalgüner, Ekrem İmamoğlu ile alakalı da şu iki tespiti yaptı:

  1. Ortaya karışık liberal kıvamda sözde bir sosyal demokrat olmakla birlikte; “Kemalist” olmadığınız bilinmektedir.
  2. Şu anda politik ve siyasi çizginiz gereği her partide kolaylıkla siyaset yapabileceğiniz ve defalarca belediye başkanı adayı gösterilebileceğinize de şüphe yok.

Batı tipi “B Tipi Sosyal demokrat” masonik taşeron düşünce akımını;  Kemalizm’e karşı geliştirilen paralel ve karşıt  bir  gayri milli yapılanma olarak gördüğünü söyleyen Çalgüner devamla;  AK Parti için, F tipi Gülen Cemaati ne ise, Kemalistler içinde; gayri milli sosyal demokrat paralel yapılanma aynı şeydir dedi.

CHP içinde yuvalanan mevcut üst yapılanma ancak Kemalist taban ve  millici bir kadro hareketi tarafından tasfiye edilebilir.

CHP Kemalistlerindir. Sosyal demokrat kiracıların artık partiyi boşaltmalarının ve ev sahiplerine teslim etmesinin  zamanı gelmiştir.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.