CHP’Lİ EKREM ÇETİN SUİKASTİNİ FETÖ KARARTMIŞ!

Bu haber 09 Ağustos 2018 - 15:18 'de eklendi ve 1.686 kez görüntülendi.

3 Haziran 2005 günü ‘faili meçhul’ bir süikaste kurban giden Kilis’in sevilen siyasetçilerinden ‘hacı emmi’ lakaplı CHP’li Ekrem Çetin ve oğlu Cahit Çetin’in öldürülme olayının FETÖ’cü devlet görevlileri tarafından karartıldığı ortaya çıktı. 15 Temmuz sonrası gözaltına alınan dönemin Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl ve Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Gürsel Aktepe isimlerin de işin içinde olduğu FETÖ’cü ekiple ortak çalıştığı öne sürülen dönemin Kilis İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mürsel Şahin’in de, Fetullahçı yapılanmayı deşifre eden bir istihbarat raporunu ortadan kaldırttığı öğrenildi. Albay Şahin, emekli olduktan sonra da CHP’den İzmir Çeşme belediyesine aday olmuş.

FETÖ BUNU NEDEN YAPTI?
Kilis’ten 3 dönem belediye başkanlığı ve 1 dönem milletvekilliği yapan 71 yaşındaki CHP’li siyasetçi Ekrem Çetin ile CHP Merkez İlçe Başkanı olan oğlu Cahit Çetin’in öldürülmelerinin ardından, olayı emniyetle birlikte soruşturmakla görevli Jandarma istihbarat ekibinin, tam cinayet şüphelisini yakalamak üzereyken, 15 Temmuz sonrası görevden el çektirilen ve FETÖ kapsamında tutuklanan polis ve savcılarca engellendiği öne sürüldü.

Ekrem Çetin ve oğlu Cahit Çetin, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile…

Ekrem Çetin

FARKLI KARARTMA!
Konuya ilişkin DipDalga’ya konuşan şüpheliyi yakalamaya yönelik Jandarma operasyonunda görevli İstihbaratçı Uzman Çavuş Vakıf Ertürk, “Olay, polisin gözünün önünde oluyor. ‘Motosikletle biri geldi yemek yerken sıktı gitti’ diyorlar. Aynı masada başka CHP’liler de var. Ama ifadede korkuyorlar mı artık yoksa biliyorlar mı bilemiyorum, bir şey söylemiyorlar. Biz bir haber elemanımız aracılığıyla şüpheliyi tespit ettik. Cuma olay işleniyor. Pazar günü haber elemanlarından birinden haber geliyor. Geçmişte Ekrem Çetin’le husumetli olan ‘Orhan Aslan’ isimli şahsı takibe alıyoruz. Toplantılarda bu durumdan emniyetin de haberi oluyordu. Yani koordineli çalışıyorduk. Haber elemanımız şüpheliyle randevulaşıyor. Biz Pazartesi günü gece görüş cihazlarımızla arazide pusu atıp tam baskın yapacakken Kilis tarafından emniyete ait şahin marka bir araç çıkıp geliyor. Tavşan avına çıkmış gibi farlarını açarak araziyi taradılar. Biz o sırada ‘ne oluyor ne yapmaya çalışıyorsunuz’ filan diye tepki gösterdik. Tabi bu arada şahıs oraya gelmedi. Yerimiz deşifre oldu. Olay halen de faili meçhul” şeklinde konuştu.

FETÖ’CÜ SAVCININ YAPTIĞINA BAK!
Bu olayın ardından haber elemanlarının, cinayete yardım yataklıktan gözaltına alındığını anlatan İstihbaratçı Ertürk, “Bu bizim haber elemanımız’ desek de dinletemedik. Yardım yataklıktan gözaltına alıp tutukladılar. 15 Temmuz sonrası FETÖ’den gözaltına alınan ve görevden el çektirilen dönemin Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl’ün hazırladığı iddianame ile 25 yıl verdiler. Yargıtay’da dava bozuldu, sonra çıktı tabi. ‘Biz bu adama ödenek çıkartıyoruz, bu bizim elemanımız, siz ne yapmaya çalışıyorsunuz’ itirazlarında bulunduk tabi…” dedi.

Dönemin Kilis Başsavcısı FETÖ’cü Bülent Bingöl

“FETÖ’YÜ 10 YIL ÖNCE TESPİT ETTİM!”
Emniyet ve savcılığın bu adımının ardından bir inceleme yaptığını ve olayı organize eden ekibin FETÖ’cü olduğunu tespit ettiğini söyleyen Vakıf Ertürk, bugünden 10 yıl önceki dönemde Fetullahçı yapılanmayı üstlerine rapor ettiğini belirtti.

CHP’Lİ ‘ALAY KOMUTANI’ FETÖ RAPORUNA ÇOK KIZDI!
Bu raporlardan birini verdiği dönemin Kilis İl Jandarma Komutanı Albay Mürsel Şahin’in kendisini odasına çağırarak, “Senin ne haddine devletin Cumhuriyet Başsavcısı’nı fişlemek! Kaldır şunu! İptal et! Sen kim oluyorsun da böyle şeyler yapıyorsun!’’ diyerek kendisini kovduğunu anlattı. Vakıf Ertürk, Albay Mürsel Şahin’in emekli olduktan sonra da CHP’den İzmir Çeşme Belediye başkanlığına aday olduğuna dikkat çekti.

TAKİPÇİLER GÖREVE…
Haber elemanlarını korumaya çalışması ve FETÖ hakkında rapor hazırlaması sebebiyle Fetullahçı yapılanmanın bu sefer kendisini hedef aldığını anlatan Vakıf Ertürk, “Onu korumaya çalıştım diye beni de içeri aldılar. Bu arada basında da “Şemdinli’deki benzer yapılanma Kilis’te de ortaya çıktı” şeklinde algı operasyonu başlattılar. Bülent Arınç çıktı, ‘Duvar yıkıldı altında kalacaklar’ şeklinde beyanlarda bulundu. ‘Bu işin takipçisi olacağım’ dedi. ‘Şöyle yapacağım, böyle yapacağım’ dedi. Şimdi buyursun aydınlatsın bu olayları’ Amirlerimizin tayini çıktı gitti, ben kaldım orada. Adı konmamış, gizlilik kararı konulmuş soruşturmalarla beni de aldılar içeri. Altı buçuk ay askeri ceza evinde yattım. Canhıraş bağırıyoruz ne oluyor diye… Neyse ki adalet tahakkuk etti, beraat ettim. Ancak bu sefer de ordudan attılar. Mağduriyetim devam ediyor” şeklinde konuştu.

GÜRSEL AKTEPE DE ORADAYDI!
Jandarma Uzman Çavuş Vakıf Ertürk, CHP’li Ekrem Çetin ve oğlu Cahit Çetin cinayetini karartmakla suçladığı isimlerden birçoğunun bugün FETÖ kapsamında görevden el çektirildiğini, bir kısmının da ceza evinde olduğunu söyledi. Bunların arasında dönemin Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl ile o dönem Kilis’te Emniyet İstihbarat Şube Müdürü olarak görevli bulunan eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe’nin isimlerini saydı; Gürsel Aktepe’nin kendisini emniyette tehdit eden ekipten olduğunu, bu olaya amirlerinin ve müdürünün de şahit olduğunu; ayrıca bu konunun resmi tapelerde de mevcut olduğunu söyledi.

Dönemin Kilis Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Gürsel Aktepe

İstihbaratçı uzman çavuş, 2006 yılındaki telefon görüşmelerinde FETÖ’cü yapılanmadan bahsetmiş!

 

Uzman çavuşun amirleriyle görüşmeleri de FETÖ’cüler tarafından dinlenmiş…

FETÖ’YÜ İHBAR DOSYASI FETÖ’CÜ SAVCIDA ÇIKTI!
Fetullahçı yapılanmayı 2014’te Ankara Anayasal Suçlar Savcılığı’na tekraren bildirdiğini söyleyen Vakıf Ertürk, Ankara’dan Kilis’e yönlendirilen dosyayı hasır altı eden Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Serdar Karakaya hakkında da FETÖ kapsamında gözaltı kararı bulunduğunu ekledi.

“İTİBARIMIZ VE HAKLARIMIZ İADE EDİLSİN”
Vakıf Ertürk son olarak, “Sonuç itibariyle 6,5 ay cezaevinde kaldım. Meslekten ihraç edildim. Yıllardır bu adamları şikayet etmemize rağmen bunların pislikleri ancak 15 Temmuz’da ortaya çıktı. Şimdi bunların mağdur ettiği ve resen emekli ettirdiği bizim gibi devlet görevlilerinin itibarlarının ve haklarının iade edilmesini istiyorum” talebinde bulundu.

Vakıf Ertürk

 

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.