CİZRE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN UYUŞTURUCUYA KARŞI SEFERBERLİK

Bu haber 03 Ağustos 2018 - 0:24 'de eklendi ve 2.997 kez görüntülendi.

Cizre İlçe Müftülüğü son dönemde yayılan uyuşturucu kullanımına engel olabilmek için seferberlik başlattı. Toplumun sahip olduğu dini değerleri kuvvetlendirmek ve toplumu kötülüklerden uzak tutmakla görevli müftülüklerin görev tanımını pek görülmemiş bir şekilde toplum yararına yorumlayan Cizre Müftülüğü’nün bu projesi akıllara İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın geçen hafta yaptığı tarikat ve cemaatlerin Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlanması çağrısını getirdi. Cizre Müftülüğü’nün başlattığı proje kamuoyunda olumlu yönde yankı bulurken, İstanbul Müftüsü’nün söz konusu çağrısı sosyal medya başta olmak üzere toplumun her kesiminden önemli oranda tepki toplamıştı.

TÜM İLÇEYE AFİŞLER ASILDI

Cizre İlçe Müftülüğü ilçede son zamanlarda yayılan uyuşturucu kullanımına engel olmak için seferberlik başlattı. İlçenin işlek cadde ve sokaklarına madde bağımlılığı karşıtı pankartlar, afişler ve billboardlara ilanlar astıran müftülüğün projesi vatandaşların takdirini topladı.

UYUŞTURUCU TÜM DÜNYANIN SORUNU

Konuya ilişkin İlke Haber Ajansı’na (www.ilkha.com) açıklamalarda bulunan Cizre Müftüsü Selehattin Yılmaz, “Uyuşturucu yüzyılımızın afetlerindendir ve görünen o ki, bu afet önümüzdeki bu yüzyılda da devam edecektir. Gençliğimiz elimizden kaymaktadır. Türkçe ve Kürtçe olarak bütün sloganlarımızı billboardlara astık, farkındalık oluşturmaya çalıştık. Şehrin farklı yerlerine afişlerimizi astık. Aslında sorun sadece Cizre’de değil, tüm dünyada yayılıyor. Uyuşturucu illeti bir hastalık olarak, bir bela olarak yayılıyor. Bu yayılan hastalık hepimizi etkiliyor ve doğuya da sirayet etmeye başlıyor. Buna karşın bizim tedbirler almamız gerekiyor” diye konuştu.

“DİYANET TARİKATLARA BAĞLASIN”

Öte yandan bu proje akıllara geçtiğimiz hafta İstanbul Müftüsü tarafından yapılan açıklamayı getirdi. Toplumun sahip olduğu dini değerleri kuvvetlendirmek ve toplumu kötülüklerden uzak tutmakla görevli müftülüklerin görev tanımını hiç görülmemiş bir şekilde toplum yararına yorumlayan Cizre Müftülüğü’nün uyuşturucuya karşı mücadelesi toplumdan takdir toplarken  İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın geçen hafta yaptığı tarikat ve cemaatlerin Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlanması çağrısı toplumun her kesiminden tepki görmüş ve birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından ağır bir şekilde eleştirilmişti. “Diyanet tarikatlara bağlansın” şeklideki yorumlara neden olan açıklamanın müftülüklerin görev tanımı ile bağdaşmadığı birçok cemaat ve tarikat mensubu tarafından dile getirilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar ve kaynak: www.ilkha.com

DipDalga.com

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.