SON DAKİKA

ÇOCUKLARINI FETÖ OKULLARINDA OKUTURKEN ASLINDA FETÖ İLE MÜCADELE EDİYORMUŞ!

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 3:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, Meclis’te AK Partili bir vekile cevap verirken, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u kastederek, “Meclis Başkanı da FETÖ’cü. ‘Fetullah Gülen’in vaazlarıyla büyüdüm dizinin dibinde’ diyor” dedi.

KENDİ PARTİSİ İYİ PARTİLİ VEKİLİN ARKASINDA DURMADI!

Meclis’in bir anda gerilmesine sebep olan bu ifadenin ardından TBMM Başkanvekili Levent Gök, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Partili Nuhoğlu’na tepki içeren açıklamalarda bulundular.

ŞENTOP, FETÖ’YLE 1985’TEN BERİ MÜCADELE ETTİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ!

Bu esnada Genel Kurula gelen Mustafa Şentop da, “Böyle bir iddiayı, ithamı bütünüyle reddediyorum. Şunu gayet rahatlıkla söyleyebilirim, gerek siyasette, gerek milletvekilliklerimde FETÖ ile itham edilebilecekler arasında en sonda yer alacak bir arkadaşınızım. Bunu bütün hayatım boyunca da ifade edebilirim. Bu yapılanmayla daha 1985 yılında ilk defa karşılaşmış ve mücadele etmeye başlamış bir arkadaşınızım ” diye konuştu.

NUHOĞLU’NA İKİ BİRLEŞİM UZAKLAŞTIRMA CEZASI!

Şentop, kendisini ciddi bir suçla itham ettiğini belirttiği İYİ Partili Nuhoğlu’nun cezalandırılmasını da istedi. Şentop’un konuşmasının ardından birleşime ara vererek grup başkanvekilleriyle görüşen Gök, daha sonra birleşimi açarak, İYİ Partili Hayrettin Nuhoğlu’nun, Meclisten iki bileşim çıkarılması cezası verilmesini oylamaya sundu. Gök, oylama neticesinde Genel Kuruldan iki birleşim çıkarma cezası verilen Nuhoğlu’ndan, Genel Kurul salonundan ayrılmasını istedi.

“GERÇEKLERİ SÖYLEMEYELİM Mİ?”

İddiasının arkasında durarak TBMM Genel Kurulu’nda hakkında alınan karara sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ise, ” Bugün TBMM’de ( iki birleşime katılmama ) cezasına muhatab olmama sebep olan Mustafa Şentop’un Fetö’nün kasetlerini dinleyip yazdıklarını okuyarak yetişmiş olduğunu ifade ettiği  A Haber TV’deki röportajının dökümünü paylaşıyorum. Gerçekleri söylemeyelim mi ?” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARINI FETÖ OKULUNA GÖNDEREREK FETÖ’YLE MÜCADELE ETMİŞ!

İYİ Partili Nuhoğlu’nun iddiası ve Şentop’un cevabı 17 – 25 Aralık’tan çok kısa süre önce çekilmiş 2013 tarihli bir video kaydını akla getirdi. 1985’ten bu yana FETÖ’yle mücadele ettiği iddiasında bulunan Mustafa Şentop’un AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili olduğu o tarihte çocuklarını FETÖ okullarında okuttuğunu belgeleyen video, Şentop’un “1985’den beri FETÖ’yle mücadele ettiği” iddiasını havada bırakacak cinsten.

OĞLUNUN BİRİNCİLİĞİNİ STV’DE KUTLADI!

FETÖ’nün sınav sorularını çalıp okul ve dershanelerinde dağıttığı yıllarda çocuklarını FETÖ’nün 15 Temmuz sonrası kapatılan sözde okullarından ANAFEN’de okuttuğu ortaya çıkan Mustafa Şentop, kızı Seniha Begüm Şentop’un 2011 yılında İlköğretim 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) 498.918 puanla Türkiye üçüncüsü oluşu ve oğlu Mehmet Selahaddin Şentop’un ise 2013 yılında tüm soruları doğru yanıtlayarak 700 puan almasıyla Türkiye birincisi oluşumu da FETÖ’nün kapatılan televizyon kanalı STV’ye verdiği röportajla kutlamıştı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.