SON DAKİKA

DAVUTOĞLU EKİBİNİN STRATEJİSİ, KENDİLERİNİ KOVDURUP MAĞDURU OYNAMAK!

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 3:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık koltuğuna oturur oturmaz ego patlaması yaşadı ve Erdoğan’a kafa tutmaya başladı. Erdoğan’a karşı ve Erdoğan’dan gizli birçok hamle yaptı.

Bazılarını şöyle sıralayabiliriz; Erdoğan’a yakın kişileri AK Parti’den tasfiye etmeye çalıştı. CHP ile koalisyon kurmaya çalıştı. Başkanlık sistemini engellemek istedi. Hendek operasyonları sonrası yeni çözüm süreci başlatmaya çalıştı. AB’ye taviz verdi. Amerikancı politika izledi.

İstifa ettirildi ancak Davutoğlu gidince de rahat durmadı. Hatayı kendinde arayacağına, yıkacak başka yerler aramaya girişti.

Tam bu esnada 1 Mayıs 2016’da “Pelikan Dosyası” adlı bir internet sitesinde imzasız bir yazıyla Davutoğlu merkezli “sürtüşme süreci” ele alındı. Bunlar zaten medyada konuşulan şeyler olsa da Davutoğlu, aradığını bulmuştu. Erdoğan’ın arkasından hiç iş çevirmemiş gibi “Pelikan Dosyası, Erdoğan ile aramızı bozdu” algısı yaptı.

Davutoğlu, kendisini eleştiren herkese “Pelikancı” yaftası vurarak yapay bir “düşman” yarattı. Davutoğlu’na, bazı gazeteci, yazarlar da katıldı. Kendilerini ve Davutoğlu’nu eleştiren herkese “Pelikancı” dediler.

16 Nisan referandumunda gizlice “hayır”a, 24 Haziran ve 31 Mart’ta ise gizlice Saadet Partisi’ne çalıştıklarının da bilinmediğini düşünerek..

Davutoğlu yandaşı gazeteci, yazarlar ise açıkça AK Parti aleyhine çalıştı.

Haziran 2015 seçimlerinde dilimize “istikşafi” kelimesini sokan Davutoğlu, tam 32 gün CHP ile koalisyon görüşmeleri yaparak boşa kürek salladı.

Geçen günlerde de yılın Oskarlık hareketi’ni çekti. Üzerinde AK Parti tişörtü sırtında Türk Bayraklı birini Boğaz Köprüsü’nden intihar etmekten kurtardı..

Açık mesaj alındı, tiyatro bitti. Dersine iyi çalışmış ama biz tiyatroya uzak bir milletiz..

Şimdilerde yapmaya çalıştığı ise kendisini ve kendine biat eden siyasileri, AK Parti’den kovdurup “mağdur” duruma düşmek ve kuracağı parti ile yoluna devam etmenin hayalini kuruyor..

Erkut Abdibey / DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.