DEAŞ TAŞINIYOR! İŞTE YENİ ADRESİ…

Bu haber 11 Ekim 2018 - 12:07 'de eklendi ve 833 kez görüntülendi.

Güvenlik kaynaklarına göre DEAŞ, Afrika’ya taşınıyor. ABD’nin DEAŞ’la mücadele bahanesiyle Afrika’da kendisine yedek toprak parçası oluşturmayı planladığı kaydediliyor.

ABD’nin başını çektiği şer güçlerinin, Irak ve Suriye başta olmak üzere Ortadoğu’yu dizayn etmek için kullandığı terör örgütü DEAŞ’la ilgili şok bir detay gün yüzüne çıktı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Irak ve Suriye’deki etkinliğini büyük oranda yitiren DEAŞ, kendisine yeni hedef olarak Afrika’yı seçti. Savaş tecrübesi kazanan DEAŞ komutanları ve militanlarının, konumu, toprak yapısı, yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle ön plana çıkan Afrika ülkelerine geçmeye başladıkları belirtiliyor.

Amerika’nın DEAŞ’ı Afrika’ya taşıyarak kendisine müdahale edip yerleşebileceği yeni alanlar oluşturmayı planladığına dikkat çekiliyor.

Irak ve Suriye’de operasyonlar sonrası köşeye sıkışan 10 binlerce DEAŞ militanı adeta buharlaşmıştı! DEAŞ’ın beyin takımının ve militanlarının kolayca kurtulmayı başarması tartışma konusu olmuştu. ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun, Suriye’de zor durumda kalan DEAŞ militanlarını helikopterlerle tahliye ettiği iddiası da dillendirilmişti.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.