SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

DEİZM FURYASI VE TENGRİ AFYONU!..

Bu haber 30 Mayıs 2019 - 18:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim, gerçek anlamda millileştirilemedikten sonra gençlerimizin ve geleceğimizin aydınlık olmasını beklemek sadece hayalden, kuru bir temenniden ibarettir.

Kafayı yemiş/yedirtilmiş bir toplumda yaşıyoruz. Toplumun görüntü ve ilgi ayarları ile oynanmaya çalışılıyor. Algısal ayarları kısılıyor ve acı eşikleri ise yükseltilmeye çalışılıyor.

Nedenden, sonuçları tahmin etmek yerine;  Reel  sonuçların sonuçlarından, meselenin  toplumsal nedenlerine gidilen bir yöntem ile konuya  bakarsak; şu değerlendirmeyi yapabiliriz.

Türkiye’nin bir aydır gündemi İstanbul seçimleri oldu. Gündemin merkezini ise, ‘gençlerin oyunu nasıl kendi tarafımıza yönlendirebiliriz?’ sorusu oluşturuyor.

Bu soru yerine, ‘eğitim sistemini bir an önce nasıl millileştiririz?’ sorusunu kendimize sormamız gerekirdi.

Eğitim sistemimize Full Bright Anlaşması ile Amerika müdahil olmaya devam ettikçe gençlerimiz hakkında çok daha fazla konuyu konuşmaya devam edeceğiz.

Toplumun asıl gündemine gelmesi ve getirilmesi gereken konular güme getiriliyor ve kaynatılıyor.

Birileri, toplumu eğlence toplumuna dönüştürüyor. Oyalanıyoruz. Derin düşünemeyen ve sorgulamayan bir  toplum kesimi, kendileri üzerinden gündelik  sıkıntılarını ve kimliksizliklerini  ötelemek için  kendilerine bir “oyun alanı” yaratmaya çalışıyor…

Toplum,  İslam adına yapılan “siyasi islam” uygulamalarını görüyor. Gençler, Deist yada Tengrist olmaya itiliyor. Lise ve üniversite gençliği içerisinde bu akım hızla yayılıyor.

Böylelikle toplumu, gündemi ve vizyonu en fazla 24 saat olan bir süreçte düşünmeye zorlayan bir toplumsal  ortam meydana getiriliyor. Oluşturulan bu ortama FETÖ ve benzeri terör örgütlerinin el atmaması düşünülemez.

Bir Türk Devleti olan Hazar devletini  tarihte,  şamanlıktan çıkarıp Yahudi yapan bir görünmez el; şimdilerde de gençlerimizi İslam dininden soğutarak Deist yada Şamanizm’den bozma Dengrist  yapma  modasını tedavüle çıkararak gençlerimizi zehirleme yolunda…

Milli Eğitim gerçek anlamda millileştirilemedikten sonra gençlerimizin ve geleceğimizin aydınlık olmasını beklemek sadece hayalden, kuru bir temenniden ibarettir.

Gençlerimiz ve geleceğimiz üzerine oynanan oyunların farkına varalım!..

Devlet ve millet olarak günü kurtarmaktan ziyade, kalıcı çözümler üzerine yoğunlaşıp gereğini yapalım!..

Bu sapkın ve sapık düşüncelere ve dış projelere “dur!” diyecek mekanizmaların gecikmeden faaliyete geçmesini sağlayalım!..

Tahir Çalgüner/DipDalga.com

‘MİLLİ’ EĞİTİM İÇİN ‘FULBRİGT’ ÇETESİNE YOL VERİLSİN..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.