SON DAKİKA

DEVLET BAHÇELİ’YE ‘ERMENİ’ YAFTALAMASI!.

Bu haber 25 Şubat 2019 - 11:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanları, başbakanlar ve bakanlardan oluşan onlarca ismi ‘Vatanı Satanlar’ adıyla kitaplaştıran Araştırmacı Yazar Yılmaz Dikbaş, Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Sarayı’nda beş gündür satışta olan kitabında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ilişkin çok tartışılacak bir iddia ortaya attı.

400 sayfalık kitabında MHP lideri Bahçeli için 10 sayfa ayıran Dikbaş, “1948’de Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde doğdu. Aslen Siverek Ermenilerinden olan bir ailenin çocuğudur. Sonradan Müslüman olan ailesi Siverek’ten göçüp Bahçe ilçesine yerleşir..” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Dikbaş, Devlet Bahçeli’yi ayrıca hükümette görev yaptığı dönemde TEKEL, TÜRK TELEKOM, Petrol Ofisi ve SEKA’nın özelleştirilmesi veya satışı, Sümerbank’ın birçok fabrikasının kapatılması veya satışı, Et Balık Kurumu (EBK) kombinaları ve birçok limanın elden çıkarılması; IMF ve Dünya Bankası’nın talepleri doğrultusunda Çukobirlik başta olmak üzere birçok tarım kooperatifinin tasfiye edilmesi, bir ‘Hıristiyan Anayasası’ olarak nitelediği AB müktesebatını imzalamak ve Abdullah Öcalan’ın idam dosyasını sümen altı etmekle de suçladı.

Nergiz Yayınları’ndan çıkan ve e-satış portallarında da satışa sunulan ‘Vatanı Satanlar’ isimli kitabında ağırlıklı olarak özelleştirme uygulamalarını ele alarak, özelleştirme kararlarının altında imzası olanları ‘Vatanı Satanlar’ olarak yaftalayan Dikbaş’ın, MHP liderine yönelik ‘Ermeni’ iddiasının ne gibi hukuki sonuçlarının olacağı merakla bekleniyor.

DipDalga.com

CUMHURBAŞKANLARI, BAŞBAKANLAR VE BAKANLAR ‘VATANI SATANLAR’ ADIYLA KİTAP OLDU!.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.