DEVLETİN BÜROKRATINI KAÇIRTIP İŞKENCE YAPMIŞ!.

2002 yılında Genç Parti’yi kurup 3 Kasım seçimlerinde yüzde 7.25 gibi sürpriz bir oy alan, bir yıl sonra içini boşalttığı İmar Bankası’na ve 2004’te de tüm aile şirketlerine el konulan işadamı Cem Uzan’ın, o süreçte devletin üst düzey önemli bir bürokratını kaçırtarak bizzat işkence yaptığı öğrenildi.

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 18:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“YA TİCARET, YA SİYASET” TAVSİYESİNİ DİNLEMEMİŞ..

Türk Devleti’nin Cem Uzan’a ilk uyarısını, parti kurma aşamasında gerçekleştirdiğini aktaran kaynaklar, “Ya ticaret, ya siyaset..” teklifinin Uzan tarafından ciddiye alınmadığını kaydettiler. Buna rağmen Cem Uzan’a ilişilmeyerek demokratik haklarını kullanmasına müsaade edildi. Hatta bu süreçte yeni kurulan AK Parti’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da, ağır hakaretlerine rağmen Uzan’ın ülke için önemli bir işadamı olduğu düşüncesiyle kendisine çok fazla yüklenmedi.

KÖŞEYE SIKIŞINCA ADAM KAÇIRMAYA KALKMIŞ..

Ancak İmar Bankası’nın içinin boşaltıldığının ortaya çıkması ve bankaya 2003 yılında el konması üzerine Uzan tehditlerini artırmaya devam etti. İşte tam bu süreçte Uzan’ın bir çılgınlık yaparak, kendi dosyalarıyla ilgilenen devletin önemli bir bürokratını, Sakarya – Pamukova’daki malikanesine kaçırtarak burada bizzat kendisi ağır tehdit ve hakaretlerde bulundu ve devletin kendisi hakkındaki kararlarını değiştirtmeye çalıştı.

SON PİŞMANLIK FAYDA VERMEZ..

Uzan’ın işkencesine maruz kalan bürokrata yakın bir kaynağın aktardığı bilgiye göre, Uzan’ın baskı ve hakaretlerine dayanamayan bürokrat, Uzan’ın da tanıdığı ve çekindiğini düşündüğü bir ismi telaffuz edince, derhal serbest bırakıldı. Ancak 2004 başında vuku bulan bu olay bardağı taşıran son damla oldu ve İmar Bankası’nı ‘çifte’ ve ‘alt’ hesaplarla boşalttıkları belirlenen Uzan’ların TelSim dahil tüm aile şirketlerine el kondu. Bir süredir yurt dışında firari olarak yaşayan Uzan’ın son zamanlarda BBC başta olmak üzere bazı basın organları üzerinden Türk Devleti’ne “beni affedin” mesajı gönderdiğini kaydeden kaynaklar, devletin bir bürokratına el uzatmanın affedilmez bir eylem olduğu değerlendirmesinde bulunuyorlar.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN