SON DAKİKA

DİYANET, ALLAH’I ADALETSİZLİKLE SUÇLADI!.

Bu haber 10 Mart 2019 - 1:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Batı güdümlü marjinal sapkın organizasyonların gündeme getirmeye çalıştıkları “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” safsatasının toplumda yoğun tepki çekmesinin ardından devreye giren Diyanet, “Toplumsal Cinsiyet Adaleti” adı ile benzer amaçlar güden şaibeli bir faaliyete girişti.

Bir süredir çeşitli müftülük ve üniversitelerde “Toplumsal Cinsiyet Adaleti” ismiyle konferanslar veren Diyanet’in kadın Başkan Yardımcısı Huriye Martı, Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Kadın ve Toplum” isimli konferansta skandal ifadeler kullandı.

İslam’ın ve fıtratın, miras, şahitlik, nafaka sorumluluğu, evin riyaseti, boşama yetkisi, Cuma namazının sadece erkeğe farz kılınması, hayız ve nifas halinin kadının ibadetine mani olması, çocuk doğurma, emzirme ve büyütme zahmetinin kadına tevdi edilmesi gibi hüküm ve kanunları ortada iken Diyanet’in kadın Başkan Yardımcısı, “Adalet terazilerinin belki de en hassası kadın ve erkek arasındaki adalettir.. Cinslerden birine ayrıcalık tanınması, adalet terazisinde dengesizliğe neden olur ve mutsuzluğu getirir” dedi.

Bu ifadeleriyle Allah’ı, İslam’ı ve yaradılışı ‘adaletsizlik’le suçladığı görülen Huriye Martı’nın şahsında vitrine sürülen çabalar, “Acaba Diyanet, tutmayan cinsiyet eşitliği projesini yeniden mi parlatmaya çalışıyor?” sorusunu da gündeme getirdi.

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” ve “Toplumsal Cinsiyet Adaleti” gibi Batı menşeli kavramların, Batının menfaatlerine uygun olarak ‘Ilımlı İslam’ anlayışını öngören ve ‘kadın hakları’ söyleminin arkasına geçip İslam toplumunu ifsat etmeyi amaçlayan Büyük Ortadoğu Projesi’yle de (BOP) bağlantılı olduğu değerlendiriliyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.