SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

DİYANET’TEKİ FETÖ, AK PARTİ’YE SUİKAST MI DÜZENLEDİ?.

Bu haber 24 Nisan 2019 - 2:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyanet camiası ve İslami cemaatler, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hazırlanıp Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne de sunulduğu belirtilen bir raporla çalkalanıyor.

DİYANET’E GÖRE FETÖ, “DİNİ” TEŞEKKÜL!

BÇG usulü fişleme mantığıyla hazırlandığı eleştirilerine hedef olan “Dini-Sosyal Teşekküller, Geleneksel Dini-Kültürel Oluşumlar ve Yeni Dini Yönelişler” isimli raporda Adnan Oktar, Ahmet Hulusi, İskender Evrenesoğlu, Haydar Baş, İhsan Eliaçık gibi isimlerle birçok muteber Ehl-i Sünnet alim ve İslami cemaatin bir arada anılması; dahası Fetullahçı Terör Örgütü’nün de (FETÖ) bir “İslami Cemaat” gibi ele alınıp diğer İslami cemaatlerle beraber değerlendirilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

MAKSAT AK PARTİ’YE KAYBETTİRMEK MİYDİ?.

Diyanet’e bağlı bir kurul tarafından hazırlandığı öne sürülen “gizli” ibareli raporun, seçim öncesi kamuoyunda “İslami cemaatlere operasyon geliyor!” algısı oluşturup AK Parti’ye oy kaybettirmek için tasarlandığı şüphesi doğdu.

RAPORU, FETÖ SORUŞTURMASI GEÇİREN KİŞİLER Mİ HAZIRLADI?

Ne İslam ahlakıyla ne devlet ciddiyetiyle ne de laik devlet ilkesiyle bağdaştırılamayan raporun hazırlanmasında parmağı olduğu düşünülen memurların birçoğunun FETÖ soruşturması geçiren kişiler olduğu iddia edilirken, bu durum şüpheleri daha da arttırdı.

İLK FETÖ MUHİBBİ AHMET NESİN YAYINLADI!

İddiaya göre Diyanet’e ait olduğu öne sürülen “gizli” ibareli raporu hazırlayanlar da, sızdıranlar da FETÖ irtibat ve iltisaklı kişiler. Raporun 31 Mart’tan 3 hafta kadar önce sızdırıldığı öğrenilirken, ilk olarak, FETÖ muhibbi Ahmet Nesin tarafından gündeme getirilmiş olması da ayrıca dikkat çekti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.