SON DAKİKA

ERBAKAN, ABDULLAH GÜL’ÜN TÜM EVRAKLARINA EL KOYDURMUŞ!

Bu haber 13 Nisan 2019 - 23:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fazilet Partisi’nde önce genel başkanlığa talip olan, partinin kapatılmasının ardından ise Milli Görüş gömleğini çıkararak Necmettin Erbakan’la yollarını ayıran ekipten Abdullah Gül’e ilişkin Erbakan’ın daha Refah Partisi döneminde derin şüphe ve kaygılar taşıdığı ortaya çıktı.

DipDalga’nın siyaset ve istihbarat kaynaklarından edindiği bilgilere göre olaylar şöyle gelişti;

Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, genel başkan yardımcısı Abdullah Gül’ün milliliğinden şüphelenerek partideki yakın çevresine, “Bu kimle çalışıyor? Dış bağlantısı var mıdır, yok mudur, varsa nedir? Araştıralım..” talimatı veriyor.

Abdullah Gül, epey bir süre takip ediliyor. Buradan ciddi bir sonuç alınamayınca Abdullah Gül, şehir dışına göreve gönderiliyor ve “Çalıştığı evraklar üzerinde bazı çıkarımlar yapabiliriz. Bu evrakları inceleyelim” denerek, parti genel merkezindeki odasına giriliyor ve tüm evrak ve dosyalara el konuyor.

Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın talimatı ve onayı ile RP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Gül’ün odasından alınan ve şahsi olmayıp partiye ait olan dosya ve evraklar, parti binası dışarısında bir başka yerde kilitlenip muhafaza altına alınıyor.

Ancak dosyalar, evraklar, notlar daha incelenemeden; durumdan daha Abdullah Gül’ün bile haberi yokken, bir gün sonra evrakların tutulduğu mekana gidildiğinde hiçbir şey bulunamıyor. Böylece Erbakan hoca aslında zihnindeki birçok soru işaretinin de cevabını bulmuş oluyor.

Abdullah Gül’ün partiye güvenmediği ve içeride muhbirleri olduğu sonucuna varılıyor ve bu saatten sonra kendisi hakkında çok daha dikkatli davranılıyor. İlerleyen süreçte konuyu devletin istihbarat birimlerine aktaran bir başka genel başkan yardımcısı, Gül’ün el konan evraklarının ortadan kaybolmasında yabancı ülke istihbarat birimlerinin dahline dikkat çekiyor.

RP yöneticilerinden bilgi alıp konuyu çalışan ve devletin istihbarat kayıtlarına girmesini sağlayan görevli ise, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olduğu dönemde Balyoz Kumpasına sokularak hedef gösteriliyor ve cezalandırılıyor.

DipDalga.com

ABDULLAH GÜL’ÜN EMNİYET AMİRİ AKRABASI FETÖ’DEN İHRAÇ..

ABDULLAH GÜL GÜDÜMÜNDE 3 SİYASİ GÖLETCİK KURULUYOR!.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.