ERDOĞAN’IN METİN YAZARI AÇIK AÇIK ‘BAŞKA PARTİ KURULUR’ DEDİ..

Bu haber 17 Ekim 2018 - 17:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti’deki bir grup için “Parti Bürokrasisi” ifadesini kullanan, bu grubun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rağmen tabanın değişim taleplerine direndiğini belirten Aydın Ünal, ‘arıza’ dediği olumsuzluğun derinleşmesi halinde yeni partilerin ortaya çıkacağını, insanların o partilere yöneleceğini ifade etti.

Uzun yıllar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın metin yazarlığını yapan AK Parti eski Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın, Ankara’da tertiplenen söyleşi etkinliğinde dikkat çekici açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (SASAM) geçtiğimiz günlerde “Yerel Seçimlere Doğru Siyaset” başlığıyla düzenlediği programa katılan Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeşil ışık yakmasına rağmen AK Parti tabanının değişim talebine direnen “Parti bürokrasisi”nden bahsetti.

“PARTİ BÜROKRASİSİ DEĞİŞİME ENGEL OLMAYA ÇALIŞACAKTIR”

Mart 2019 seçimlerinde seçmenin karşısına doğru adaylarla çıkılmasının AK Parti’nin geleceği açısından hayati önem taşıdığının altını çizen Ünal, “Eğer adaylar üzerinde köklü bir değişiklik yapılmazsa ciddi sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Köklü değişiklikler yapılırsa da parti kendisini yenileyerek çok dinamik şekilde Türkiye siyasetinde başat rol oynamaya, daha uzun yıllar iktidarda kalmaya devam edecektir. Denklem bu kadar basit. Parti bürokrasisi buna engel olmaya çalışacaktır, değişimin önünde durmaya çalışacaktır. Benim arzum bir AK Partili olarak partimizin daha uzun yıllar iktidarda olabilmesi ama bir arıza çıkacak olursa veya ortaya çıkacak arıza derinleşecek olursa, bu kaçınılmaz bir şey, başka siyasi partiler ortaya çıkacaktır, insanlar başka bir partiye kayacaktır” diye konuştu.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.