ETTE YAHUDİ KOMPLOSUNA DİKKAT!

Türkiye’nin Araplarla hayvancılık alanında tarihi bir anlaşma imzaladığı 80’li yıllarda, Ege’de faaliyet gösteren Yahudi kökenli bir firmanın Suudi Arabistan’a bozuk tavuk eti göndermesi ile Arapların Türkiye’ye güveni bir anda sarsılmış ve anlaşmalar ardı ardına iptal edilmişti.

Bu haber 30 Temmuz 2018 - 17:50 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

FIRSAT YENİDEN AYAĞIMIZA GELDİ AMA..

Suudi iş adamlarının, ülkelerinin yıllık 10 milyon küçükbaş ve 5 milyon civarındaki büyükbaş hayvan ihtiyacını karşılamak üzere Türkiye’de yatırım girişiminde bulunmaları, 30 yıl önceki benzer bir projeyi akıllara getirdi.

ÖZAL DA SUUDİLERLE EL SIKIŞMIŞTI..

Turgut Özal’ın başbakan olduğu 80’li yılların ortalarında Suudi Arabistan’a canlı hayvan ihracatına ilişkin önemli bir anlaşma imzalanmış, anlaşma kapsamında pilot bölge olarak Güneydoğu Anadolu bölgesi seçilmiş ve bölgede yatırım düşünen girişimcilere ve köylüye önemli teşvikler verilmesi için hazırlıklara başlanmıştı.

YAHUDİ FİRMA KOMPLO KURDU..

Ancak tam bu esnada Ege’de faaliyet gösteren Yahudi kökenli bir firmanın Suudi Arabistan’a bozuk tavuk eti göndermesi ile Arapların Türkiye’ye güveni bir anda sarsılmış ve anlaşmalar ardı ardına iptal edilmişti. Bununla da kalmayan skandal kapsamında Türkiye, Suudi Arabistan’a yüklü bir tazminat da ödemek zorunda kalmış; bu esnada Yahudi iş adamının firması da ‘hileli’ olduğu konuşulan bir kararla iflasını ilan ederek olaydan sıyrılmayı başarmıştı.

Güvenli gıdaya ulaşımın gün geçtikte daha da zorlaştığı günümüz şartlarında, coğrafyası itibariyle her türlü hayvancılık faaliyeti için bulunmak fırsatlar sunan Türkiye, yabancı yatırımcılar için de yeniden bir cazibe merkezi olma yolunda. Özellikle Arap yatırımcılar, Hatay, Konya ve Güneydoğu’daki illerde büyük hayvancılık yatırımları için temaslarda bulunuyorlar.

ARAPLAR, AVUSTRALYA’YA YÖNELDİ

Türkiye’ye ‘tarihi bir kazık’ attığı kaydedilen söz konusu Yahudi iş adamı, bugünlerde yine piyasanın önemli bir aktörü olarak Türkiye’de faaliyetlerine devam ederken, Türkiye ile anlaşmalarını iptal eden Suudiler ise, Avustralya ve Yeni Zelanda pazarına yönelmiş; Avustralya’dan canlı hayvan ihracatı gerçekleştiren başka Yahudi iş adamları, Arabistan’ın canlı hayvan ihtiyacı için devreye girmişti.

FIRSAT, YENİDEN AYAĞIMIZA GELDİ

Bugün itibariyle 10 milyon küçükbaş ve 5 milyon büyükbaş hayvan ihtiyacının tamamını Avustralya ve Yeni Zelanda’dan temin etmeye devam eden Suudilerin, yeniden Türkiye’ye ilgi duymaları önemli bir fırsat olarak görülüyor. Tarım Bakanlığı bürokrasisinden, Türkiye’nin önüne yeniden gelen bu fırsatın yeni ayak oyunları ile kaybedilmemesi için azami dikkat sarf etmeleri bekleniyor.

KARALAMA KAMPANYALARINA DİKKAT!
Bu arada tarım ve hayvancılık uzmanları, Siyonizmin güdümündeki basın yayın organlarının, Türkiye’deki hayvancılık sektörüne ilişkin, ‘şu gribi’, ‘bu hastalığı’ gibi söylemlerle yeni karalama kampanyaları başlatmaları noktasında da, uyanık olunması uyarılarında bulunuyorlar.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN