SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

FETÖ-CHP ORTAKLIĞI MANSUR BAŞKAN’A DA BULAŞMAK ÜZERE!

Bu haber 12 Mayıs 2019 - 3:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) mali yapılanmasının kilit isimlerinden firari işadamı Rahmi Bıyık’ın, 2009-2013 arasında Ankara Yenimahalle’de Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış CHP’li Bilge Hakan Açıl’la ortak şirketler kurarak birçok belediyenin kentsel dönüşüm ve plan tadilat işlerini aldıkları ortaya çıktı.

Misal vermek gerekirse firari FETÖ’cü Rahmi Bıyık’la CHP’li belediye yetkilisi Bilge Hakan Açıl, 2011 yılında “Kentsel Dönüşüm Proje Harita İmar Danışmanlık Anonim Şirketi” isimli bir şirket kurdular.

FETÖ’cü ve CHP’li isimlerin sözkonusu ortaklıklarından ne gibi “ticari” sonuçlar elde ettiklerinin Sayıştay’ın gerçekleştireceği ciddi bir inceleme konusu olduğuna dikkat çekilirken, ortaklığın FETÖ ayağının firari pozisyona düşmesinin ardından ilişkilerin ne şekilde seyrettiği de merak konusu.

AK Partili Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Çevre ve Seyircilik Bakanlığı yaptığı dönemlerde palazlanan Kayserili FETÖ’cü Rahmi Bıyık,  2015 yılından bu yana firari olarak İngiltere’de yaşıyor ve İngiltere ticaret odalarına kayıtlı birçok şirketi bulunuyor.

Firari FETÖ’cü Rahmi Bıyık’ın CHP’li ortağı Bilge Hakan Açıl ise, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı 2009-2013 dönemin ardından, 2014 Yerel Seçimleri için yine CHP’den Çankaya Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmuş bir isim.

FETÖ-CHP eksenindeki bu ortaklığın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ilgilendiren boyutu ise şehir planlaması noktasında faaliyetlerine devam eden Bilge Hakan Açıl’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işllerine talip olduğu yönündeki duyumlar.

DipDalga’nın edindiği bilgilere göre belediyenin tüm işleri Bilge Hakan Açıl ile bağlantılı firmalara verilmek üzere. Geçmişte FETÖ’nün önemli bir ismiyle resmi ortaklığı tespit edilen bir ismin, Mansur Yavaş idaresindeki Büyükşehir Belediyesi’nden iş alıp alamayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.