“FETÖ DOSYALARI HIZLA TEMİZLENİYOR” İDDİASI!.

Bu haber 10 Temmuz 2018 - 17:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her kurum için imam atadığı bilinen FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün “YÖK imamı yakalandı” şeklinde bir bilgi olmadığı için örgütün YÖK’e atadığı imamının elini kolunu sallaya sallaya aramızda dolaştığını varsaymak herhalde yanlış olmaz.

2016 yılında AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak’tan oluşan 3 parti temsilcisinin YÖK’ün kaldırılması konusunda anlaştıkları gündeme gelmişti. Sonrasında bu anlaşma her ne hikmetse gündemden uçuverdi. Mevcut durumda bu üç partinin YÖK’ün kapatılması hususunda bir düşüncelerinin olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Her kurum için imam atadığı bilinen FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün “YÖK imamı yakalandı” şeklinde bir bilgi olmadığı için örgütün YÖK’e atadığı imamının elini kolunu sallaya sallaya aramızda dolaştığını varsaymak herhalde yanlış olmaz.

YÖK’e FETÖ/PDY silahlı örgütü üyesi birçok akademisyen hakkında dosyalarca bilginin ulaştığı, fakat YÖK’ün bugüne kadar bu dosyalarla ilgilenmek bir tarafa bunları hasıraltı ettiği birçok akademisyen, siyasi ve gazeteci tarafından dile getirildi. Edindiğimiz son bilgiye göre bugünlerde YÖK, ‘giderayak’ ‘sümenaltı dosyaları’ hızla incelemek ve ‘soruşturmaya gerek yoktur’ kararı vererek dosyaları kapatmakla meşgul.

YÖK’ün giderayak yaptığı ve kafalarda çok büyük soru işareti oluşturan kararlarından birisi de “YÖK-Dil Eğitim Bursu” kapsamında devlet üniversitelerindeki doktora derecesine sahip araştırma görevlilerine ve doktor öğretim üyelerine yurt dışında dil kursu giderlerini karşılamak amacıyla burs verecek olması. Bilindiği üzere doktora sınavına girebilmenin en büyük şartı dil sınavında yeterli puan almaktı. FETÖ/PDY örgüt elemanlarının yıllarca soru çalarak yeterli İngilizce bilmeden dil sınavında başarılı oldukları ve kendilerine Prof.luk yolunu açtıkları, bu vesileyle üniversitelere hakim oldukları, üniversitelerde yetiştirdikleri kişilerle de siyasete, bürokrasiye, ticari hayata, sağlık alanına hülasa toplumun her kesimine örgüt elemanlarını yerleştirdikleri hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde bilinmekte.

İngilizce yeterliği olmadan haksız bir şekilde doçent olan örgüt elemanlarının YÖK tarafından yeniden sınav yapılarak tespit edilip atılması beklenirken, YÖK’ün üstelik burs vererek yurt dışı kapısını aralaması, “YÖK örgüt elemanlarına yurtdışına kaçma şansı mı veriyor” sorusunu akla getiriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.