FETÖ, KRİZİ FIRSATA ÇEVİRME PEŞİNDE!.

Bu haber 03 Ekim 2018 - 23:11 'de eklendi ve 952 kez görüntülendi.

Son aylarda özellikle döviz kurları üzerinden Türkiye’ye yönelik başlatılan ekonomik kıskaç ve saldırı sürecinde terör örgütlerinin de pozisyon alma çalışmalarına başladığı öğrenildi. Sektörlerde ve genel ekonomide oluşan boşlukları kendi menfaatleri adına doldurma gayretindeki örgütlerin başında yine FETÖ geliyor. DipDalga’nın adli kaynaklardan edindiği bilgilere göre, özellikle cezaevinde tutuklu bulunan kalburüstü varlıklı FETÖ’cüler, yakınlarına haber göndererek paralarıyla şirketler kurulmasını istediler.

EKONOMİDEKİ BOŞLUKLARA YENİDEN SIZMA HESABI..

Varlık Barışı uygulamasıyla ülkeye önemli miktarda nakit soktuğu ve özellik gaybubet evlerindekiler başta olmak üzere mali sıkıntı yaşayan mensuplarına nefes aldırma gayretinde olduğu değerlendirilen FETÖ’nün, tekrar bazı şirketler kurarak piyasalarda boşalan alanlara yeniden sirayet etmek istediği belirtiliyor.

CEZAEVİNDEN ‘SERMAYE’ VE ‘İŞ BAĞLANTISI’ VAADİ!.

Örnek olarak devletin hesaplarına tedbir koyduğu FETÖ’cü tutuklu avukatlardan Rasim Kuseyri, yakın akrabalarından bu yönde bir talepte bulundu. Yeğenlerine haber gönderen Kuseyri’nin, “Bizimle bağlantısı olmayan temiz arkadaşlarınızı toplayın ve şirketler kurun. Sermaye ve iş bağlantılarını ben size sağlayacağım” dediği kaydedildi.

KUSEYRİ’NİN YURTDIŞI HESAPLARI DA İNCELENSİN..

Bloke konulan resmi hesaplarında 10 milyon TL civarında bir parası olduğu bilinen Kuseyri, devletin Enerji Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumunun milyarlarca dolarlık uluslararası tahkim davalarına bakmıştı. Yurtdışı hesaplarında, Türkiye’dekinden çok daha fazla serveti olduğu düşünülen Kuseyri’nin, yakınları üzerinden ticarette kullanmak istediği paraların da bunlar olabileceği sanılıyor.

“DİNLERİ İMANLARI İHANET, HIYANET, PARA!.”

Akın İpek’le aralarındaki gayri resmi para trafiğiyle de bilinen ve İpek’ten aldığı paraları resmi olarak düşük gösteren Kuseyri, öteden beri akçeli işlere ve ticarete merakıyla biliniyor. Bylock kullanıcısı da olan Rasim Kuseyri, yargılandığı FETÖ’cü avukatlar davasının Ağustos 2017’deki duruşmasında, tutuklu olduğu sürede uğradığı ‘maddi’ kaybı dile getirerek tahliyesini istemişti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.