SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

FETÖ, YÖK’TE HALA GÖRÜNMEZLİK MODUNDA!..

Bu haber 11 Ağustos 2019 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

FETÖ’cü rektörlerin ekiplerini hangi el tekrar göreve getiriyor?.. YÖK’ten bu güne kadar tek bir tane bile üst düzey yetkilinin FETÖ’den atılmamış olması; YÖK’ü tertemiz gösterme gayretinden midir?.. YÖK’ün FETÖ imamı kimdir?..

FETÖ’nün akademik uzantıları ile mücadele etmek;  “ Pirincin içindeki beyaz ve gri taşları da ayıklamak becerisi”dir.  Diş hekimlerinin kullandığı yöntem gibi;  FETÖ ve iltisakları ile mücadele, çürüğü çürükle tedavi etmeye benzemez.

Bu yazıda, FETÖ’cü kadro içinde olup da; geçmişte birbirini koruyan, kollayan ya da FETÖ’ye gebe FETÖ’cü – yarı AK Parti’li  imiş gibi olan bazı menfaatperest denizanası kıvamlı kişileri konu alacağım.

2013 Aralık depreminden sonra, FETÖ kontenjanından atanan üniversite rektörlerinin bazı rektör yardımcıları, genel sekreterleri ve sonrasında bazı dekanları süreç içinde bir şekilde görevlerinden ayrıldı ve sırra kadem basmıştı. Bu bir taktik miydi?

Evet, taktik bir talimattı. FETÖ kontenjanından atanan Rektörlerin, hem iş hem de ideolojik açıdan arkadaşlarının 15 Temmuz 2016 sonrası  birer birer yeni Rektör  adayı olmaları da tesadüf değil!..

Üniversitede FETÖ yapılanması ile aldanmadan ve aldatılmadan hukuki açıdan mücadele edebilmek için, öncelikli olarak yapılacak bu ikinci halkadaki kişilerin incelemeye ve gözlem altına almaktır. Belediye başkanı arkadaşlarıyla tamamen duygusal karşılıklı ilişkilerini de özellikle sorgulamak gerekir.

Yeni atanacak Rektör’ ün eski Rektör’ün ekibinin içinden olmaması gerekir!..

YÖK Başkanlığı maalesef FETÖ”yle mücadele konusunda sınıfta kalmış, konuyu çok yavaşa almıştır. Kripto rektör bizatihi bir soruşturma yapmayıp, üstten gelen listeyi devreye sokmakta, bu arada da kripto FETÖ’cüleri koruyabildiği kadar korumaktadır.

YÖK’ DE, TEK BİR PERSONEL İHRAÇ EDİLMEDİ…
Tutuklanacak, zindana atılacak FETÖ’cülerin, inadına görev sürelerinin sona ermesini beklemek ve bekletmek aslında üniversitede acı yaralar açmakta ve akademisyenlerin kurumlara ve yargıya güvenini zedeleyen, telafisi mümkün olmayan güven ve samimiyet kayıpları yaratmaktadır.

Sonradan duyuyoruz… Falanca eski Dekan… Falanca eski YÖK başkan vekili… Falanca eski Rektör paralel yapıdan tutuklandı ve gözaltına alındı diye. Geçmiş olsun. Böyle FETÖ’yle mücadele olmaz!..

SON SÖZ

FETÖ ve paralel yapı ile mücadele eden kişilerin önünü açmak ve hukuku işletmek istiyorsanız;  önce YÖK kurumuna ve  eski rektörlerin tekrardan  atanan mesai ve iş arkadaşlarına dikkat edin.
Edin ki; ezkaza Rektör olduklarında FETÖ’cü eski rektörün mesai ve sır arkadaşlarını zımnen korumasınlar ve kollamasınlar. Derhal ceza mahkemeleri hâkimlerinin şefkatli kollarına teslim etsinler ki; FETÖ mağdurları, tam kadro orada onları bekliyor olacaklar efendim.

İşte o zaman FETÖ’yle, paralel yapıyla, belgeleriyle tam bir sivil mücadele nasıl yapılır cümle âleme gösterilir. Bilmem anlatabildim mi?

Ben bu tanıma uyan  Gazi Üniversitesi Rektörünü  ve YÖK başkanını savcılığa şikayet etmiştim de oradan biliyorum… Efendim.

Tahir Çalgüner

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.