FETÖ’CÜ KATİLLER TESLİM OLMASALAR YAKILACAKLARDI..

Bu haber 29 Ağustos 2018 - 17:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) militanlarının darbe girişiminde bulundukları 15 Temmuz gecesinin kritik noktalarından Jandarma Genel Komutanlığı’nda yaşananlara ilişkin çok çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

JANDARMA’YI İŞGAL ETMİŞLERDİ..

Ankara’da işgal etmek istedikleri noktalardan püskürtülen darbecilerin toplandıkları ve 16 Temmuz öğle saatlerine kadar işgale devam ettikleri Beştepe’deki Jandarma Genel Komutanlığı yerleşkesinin hainlerden temizlenmesi için binanın tamamen yakılmasına karar verildiği; ancak özel harekat polislerinin operasyonu neticesi hainlerin teslim alınması ile son anda bu karardan vazgeçildiği öğrenildi.

ON VATANDAŞI ŞEHİT ETTİLER..

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne de yakın mesafede bulunan Beştepe’deki Jandarma Genel Komutanlığı’nı ele geçiren hainlerin, kendilerini protesto için bölgeye gelen vatandaşların üzerine ateş açmaları üzerine Emin Güner, Erkan Er, Hasan Gülhan, Medet Ekizceli, Ömer Can Açıkgöz, Rüstem Resul Perçin, Sedat Kaplan, Sümer Deniz, Tevhit Akkan ve Ümit Çoban isimli vatandaşlar şehit düşmüş, onlarca vatandaş da yaralamıştı.

‘ORANTILI’ BİR KARŞILIK DÜŞÜNÜLDÜ..

Yaralanan vatandaşlara tıbbi yardıma da izin vermeyen hainlerin dışarıdan mühimmat, cephane ve havadan helikopter desteği de almaları ve tüm ‘teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık vermeleri; ayrıca Gölbaşı ve Ankara Emniyeti’nden gelen acı haberler üzerine Emniyet yetkilileri, ‘orantılı’ bir karşılık düşünerek, komutanlık yerleşkesini içerisindeki hainlerle beraber yakmaya karar verdiler.

HAİNLER TESLİM OLMASALARDI..

DipDalga’nın emniyet kaynaklarından edindiği bilgilere göre bunun için bir TOMA’ya akaryakıt yükleten emniyet yetkilileri, hainlerin yuvalandıkları binayla birlikte yakılması talimatını verdi. Benzin yüklü TOMA içeri sokulmaya hazırlanırken, son anda bu hamleye gerek kalmadan Fetullahçı hainlerin teslim alındıkları kaydedildi. Daha sonra elde edilen görüntülerden, o gece binada 20 civarında da silahlı sivil FETÖ imamının yer aldığı da tespit edilmişti. FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı’nın Beştepe’deki binasındaki eylemlerle ilgili davada 243 hainin yargılanmasına devam ediliyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.