SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

FETÖ’CÜLER DIŞARI, VATANSEVERLER İÇERİ!

Bu haber 25 Nisan 2019 - 2:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son aylarda cezaevlerindeki FETÖ’cü hainler birer birer salıverilirken, 28 Şubat ve 15 Temmuz’da ABD’nin darbeci uşaklarına en sert direnci göstermiş Büyük Doğu İBDA camiasından vatansever isimlerin uyduruk gerekçelerle cezaevlerine gönderilmesi şaşkınlıkla karşılanıyor.

ABD&İsrail güdümlü 28 Şubat darbe sürecinde FETÖ’nün emniyet ve yargıdaki militanlarınca, sadece cezaevindeki arkadaşlarını ziyaret ettiği gerekçesiyle 17 yaşında iken idamla yargılanıp müebbete mahkum edilen ve altı sene cezaevinde yatırılan Fatih Önder, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin yine FETÖ’cü hakimlerinin “3 yıl eksik yattığı” yönündeki kararına dayanılarak yeniden tutuklandı.

1999’da 17 yaşındayken Metris Cezaevi’nde bulunan arkadaşlarını ziyaret etmesinin ardından gözaltına alınan ve 8 gün İstanbul Terörle Mücadele’de ağır işkencelere maruz kalan Önder, DGM tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, idamla yargılanmış ve müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. İnfaz Kanunu ve TCK’da yapılan değişiklikler sayesinde 2005 yılında tahliye olmuştu.

FETÖ’cü hakimlerin kararları başta Ergenekon ve Balyoz olmak üzere bir çok davada yeniden gözden geçirilirken bu durum 28 Şubat’ta ve 15 Temmuz’da darbelere direnen Müslümanlara etki etmedi. 2014’te verdiği bir röportajda kendisine yapılan işkenceleri anlatıp, “Bu zulüm artık bitsin” diyen evli ve üç çocuk babası Fahri Önder için 28 Şubat sürecinde başlayan zulüm hâlâ devam ediyor.

Yakın zamanda FETÖ ile en köklü mücadeleyi veren İBDA camiasından gazeteci yazarlar Hayrettin Soykan ve Sebahattin Arslan da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 15 Temmuz’da şehit düşen Halil Kantarcı’nın hakkında da tutuklama kararı olduğu, eğer şehadete erişmese tıpkı arkadaşları gibi tutuklanacağı belirtilmişti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.