SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI DA KIRILACAK!

Bu haber 25 Nisan 2019 - 2:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde FETÖ mücadelesine ilişkin çok net mesajlar verip, “FETÖ ihanet çetesi mensuplarını kurumlarımızdan tam olarak temizleyemediğimizi görüyorum. Bu ihanetin peşini bırakmayacağız. Devletimizi bundan tamamen kurtarana kadar bize durmak haramdır. Tek bir haini bile cezasız bırakmamak için çalışıyoruz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu mesajının ardından özellikle yargı cephesinde çok önemli gelişmeler yaşanıyor.

“FETÖ Borsası” iddiaları ve bazı FETÖ’cülerin korunup kollandığı yönündeki yaygın kanaati bir süredir takip ettiği ve kendisinin de bundan son derece rahatsız olduğu belirtilen Erdoğan’ın, partide adı bu işlerle anılan isimleri uyararak, “Kimseyi adliye kapılarında görmek istemiyorum! Yargıya kesinlikle müdahale edilmesin!” talimatı verdiği öğrenildi.

Bu mesaj yargı camiasında da anında yankı bulmuş durumda. Nitekim “FETÖ Borsası” iddialarına ilişkin ilk operasyonlar da Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilmiş; Ankara’da iki savcı, İstanbul’da ise iki hakime görevden el çektirilmişti.

DipDalga’nın edindiği bilgilere göre şimdi çok daha bomba bir hamle için düğmeye basılmış durumda. Bazı siyasilerin adliyeden FETÖ’cü çıkardığı konuşulan bir büyükşehirdeki “FETÖ Borsası” ve FETÖ’cü kayırma iddialarını araştırmak üzere bir başka büyükşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın görevlendirildiği ve büyük bir soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Bir süredir büyük gizlilik içerisinde yürütülmekte olan soruşturmanın bazı siyasilere uzanma ihtimaline de dikkat çekilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki siyasi iradenin, savcılığa FETÖ’nün her türlü siyasi, ekonomik ayağını kırma noktasında açık çek ve destek verdiği kaydedildi.

Ancak söz konusu soruşturma kapsamında bilgisine başvurulmak istenen kaynakların, daha önce defalarca “oyalandıkları” ve “kandırıldıkları” beyanıyla yine böyle bir durumla karşılaşma endişelerini dile getirerek kendilerini geri çekmeleri sebebiyle soruşturmanın yavaş ilerlemekte olduğu eklendi.

DipDalga.com

ERDOĞAN: FETÖ MÜCADELESİNDE DURMAK BİZE HARAMDIR!.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.