SON DAKİKA

FRANSA, SİYONİZM KARŞITLIĞINI KANUNLA YASAKLIYOR!.

Bu haber 19 Şubat 2019 - 11:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fransa’da bir grup milletvekili, Siyonizm karşıtlığının “Yahudi düşmanlığı” gibi suç sayılması için bir kanun teklifi sunmaya hazırlanıyor.

Farklı partilerden gelen otuza yakın milletvekilinin, haftalardır üzerinde çalıştıkları tasarıyı yakında meclis gündemine taşıyacakları bildiriliyor.

“İsrail devletinden nefret etmenin Yahudi nefretinin yeni bir yolu” olduğunu ileri süren iktidardaki LREM partisi milletvekili Sylvain Maillard, “Bir kimse İsrail hükümetini eleştirebilir, ancak bu devletin varlığını sorgulayamaz. Örneğin kimse Fransız devletinin veya Alman devletinin varlığını sorgulamaz” diyerek söz konusu tasarıyı savundu.

Tasarıyı savunan milletvekilleri, “Bazı kişilerin antisiyonizmin arkasına saklanarak aslında antisemitik hakaretlerde bulunduklarını” ifade ediyor.

SARI YELEKLİLERDEN YAHUDİ FİLOZOFA SÖZLÜ SATAŞMA

Cumartesi günü Sarı Yelekliler eylemleri esnasında bir grup gösterici, Yahudi kökenli ünlü Fransız filozof Alain Finkielkraut’a “Pis Siyonist”, “Fransa bizimdir”, ve “Filistin, Filistin” sözleriyle tepki göstermişlerdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “(Finkielkraut’un) Maruz bırakıldığı antisemitik hakaretler, bizim ne olduğumuzun ve bizi büyük bir ulus yapan şeylerin mutlak bir inkarıdır. Buna göz yummayacağız” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

Fransa’da, bir dizi sarı yelekli protestocunun, gösteriler sırasında veya internet üzerinden Yahudi düşmanı ve ırkçı açıklamalar yapmaları yetkilileri endişelendiriyor.

FRANSA’DA YAHUDİ KARŞITLIĞI YAYGINLAŞIYOR

Fransa’da son günlerde Yahudi karşıtı eylemlerin yüzde 74 oranında artması ve Yahudi karşıtı duvar yazılarının yaygınlaşması Siyonist çevrelerde endişeyle karşılanıyor.

Kaynak: tr.euronews.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.