SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

GÖREVDEN ALINAN SHGM GENEL MÜDÜR YARDIMCISI CAN EREL, BÇG MUHBİRİ ÇIKTI!.

Bu haber 23 Şubat 2019 - 13:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı (SHGM) Can Erel görevden alındı. DipDalga’com, 5 Aralık 2017’de atanan ve yaklaşık 1 sene bu görevde kalan Erel’e ilişkin ilginç bilgilere ulaştı.

Asker kökenli bir isim olan Erel, kimi konularda Hükümete destek veren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in kontenjanından bu göreve atanmış.

Erel’in görevden alınmasında ise, 28 Şubat darbe sürecinde görev yaptığı askeri birliklerde cuntacıların kurduğu illegal Batı Çalışma Grubu’nun (BÇG) muhbiri olduğunun tespit edilmesinin etkili olduğu belirtiliyor.

Can Erel’in, 28 Şubat’ın en azgın döneminde 1995-2000 yılları arasında Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Komutanlığı’nda Binbaşı olarak görev yaptığı dönemde namaz kılan, oruç tutan, dinine bağlı yüzlerce personelin ordudan atılmasını sağladığını bildiren Türk Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Faruk Çelikbilek, DipDalga’ya çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

28 Şubat darbecilerinin askeri işyerlerine de muhbirler yerleştirdiğini kaydeden Çelikbilek, Eskişehir’de bu görevin Can Erel’e verildiğini söyledi. Dönemin Türk Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Faruk Çelikbilek, şunları söyledi: “Söz konusu şahıs gizli bir şekilde dinine bütün gördükleri üyelerimizin tespitini yapıyor, yine gizlice Personel Başkanlığı’na bildiriyordu. Hava Kuvvetleri Personel Başkanlığı da, Erel’in bildirdiği personelimizin iş akitlerinin feshini emir olarak işyerimize bildiriyor ve bu arkadaşlarımızın iş akitleri feshediliyordu. Can Erel ve ekibi sadece bizim sivil personeli değil, askeri personeli de fişliyordu. En iyi personelleri ordudan atılan ve bu işe bir anlam veremeyen komutanlar bile bu işe bir anlam veremiyorlardı. Birliğimizdeki Tümgeneraller bana görev vererek bu muhbir veya muhbirlerin bulunmasını istedi. Yaptığım araştırma sonucu bu ekibin başının Binbaşı Can Erel olduğunu tespit ettim ve Hava Kuvvetleri İstihbarata Karşı Koyma Daire Başkanı’na ve bana görev veren Tümgenerallere bildirdim”

Durumu Can Erel’le de konuştuğunu belirten Çelikbilek, şöyle devam etti: “Kendisine ‘bu işi sen yapıyorsun’ dediğimde, BÇG görevlisi olduğunu şahsıma itiraf etmiş ve bu durumun süreceğini bildirmiştir. Bu yapı MSB bünyesinde çalışan yüzlerce üyemizi işten atmıştır. BÇG’nin Eskişehir ayağı sorumlusu Can Erel’dir. Söz konusu şahsın ihbarları ile ABD’de yıllarca eğitim görmüş ve ‘F-16 uçaklarının profesörü’ dediğimiz birçok pilot da ordudan atılmıştır. Namaz kılan tüm personele kan kusturmuştur. Öte yandan bu personelden oluşan boşluğu da FETÖ’cüler doldurmuştur”

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.