HALKIN ERDOĞAN’A OLAN GÜVENİ SARSILIYOR MU?.

Bu haber 09 Ekim 2018 - 13:40 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

Bir dönem FETÖ elebaşı Gülen’in en yakınındaki isimlerden biri olan Akit yazarı Nurettin Veren, bürokraside yapılan atamalar üzerinden dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Yeni Akit gazetesi yazarı Nurettin Veren, bugün köşesinde “FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan’a olan güvenini sarsıyor” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

McKinsey tartışmalarıyla yazısına başlayan Veren, Türkiye ekonomisine ilişkin ABD’li şirketten hizmet alımının taşıdığı riskler konusunda yapılan uyarıların ve gösterilen tepkilerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın McKinsey’le çalışılmayacağını söyleyerek son noktayı koyduğunu, ancak yine de bu mevzunun hükümete zarar verdiğini kaydetti.

BÜROKRATLA YAPTIĞI KONUŞMAYI HATIRLATIP ŞUNLARI SÖYLEDİ

İki hafta önceki köşe yazısında, bürokrasideki bir atama ile ilgili olarak uyarılarda bulunduğunu hatırlatan Akit yazarı, ilgili kişinin kendisini arayarak eleştirilerine hakaretle cevap verdiğini, dostane uyarısının“Beni, cumhurbaşkanı atadı, siz kimsiniz?” şeklinde karşılık bulduğunu anlattı.

Tartışmaya giriştiği bürokrata “ülkesini seven bir vatandaş ve gazeteci olarak, buna hakkı olduğunu söylediğini” hatırlatan Nurettin Veren, şöyle devam etti:

“Bunları söylemek ve yazmak istemezdim ama, bu konuşmadan sonra işe ehil insanların devlet yönetiminde uygun makamlara getirilmediğini, özellikle bazı isimlerin layık olmadığı devlet makamlarında, sayın Başkanımızın etrafında ve yanında olmaması gereken insanlarla çevrili olduğunu, darbe öncesi seçimlerdeki isabetsizlikler gibi devam etmekte olduğunu gördüm.

Bu uyarıyı yapmak, 15 Temmuz 2016’daki darbenin tekrar etmemesi ve aynı hatalara bir kez daha düşülmemesi için bu uyarıyı yapmayı kendime görev addettim. Özellikle Başkanlık seçiminde halkımız Erdoğan’ın yanında olup, her şeyin daha iyi olacağı beklentisi içerisine girdi. Yapılacak PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ mücadelesinin süratle netice vereceğini, yapılan yanlışların tekrar etmeyeceğinin vaadiyle, beklenti çıtası bir hayli yükselmişti.

Fakat hataların aynı şekilde tekrar etmesiyle, yanlış karar ve atamalarla, halkımızın Erdoğan’ın Başkanlık sistemine olan güvenini, bu tip yanlışlar gittikçe sarsmaktadır.

Devlet içerisinde görev yapacaklarda aranması gereken önemli özellikler: Maharet, Liyakat, Feraset, Ehliyet, Emniyet, Sadakat ve Salahat gibi hususlar öncelikli olmalıdır”

Yazının tamamı için TIKLAYINIZ

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.