SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

HANGİNİZ KONUŞMAK İSTERSİNİZ?.

Bu haber 13 Ocak 2019 - 5:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel doktoru da olan Cevdet Erdöl’ün rektörlüğünü yaptığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ilişkili Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde büyük bir skandal yaşandı.

Hakan Akyazı isimli vatandaş, kusma şikayetiyle söz konusu hastaneye götürdüğü 14 aylık kızı Nisa Nur Akyazı’nın elinin üzerine açılan damar yolunun 6 gün hiç değiştirilmemesi nedeniyle kızının parmaklarını kaybetme noktasına geldiğini bildirdi.

Kızının doğuştan kalp rahatsızlığı bulunduğunu ve birçok kez ameliyat geçirdiğini kaydeden baba Hakan Akyazı, “Bu sefer devamlı kusma şikayeti üzerine götürdük. Ancak beslenme serumu için açılan damar yolu, eşimin tüm ikazlarına rağmen doktor ve sağlık personelinin ihmali ile 6 gün boyunca hiç değiştirilmedi. Kızım parmaklarını kaybetmek üzere. Tepkilerimiz üzerine bize pişkin bir tavırla, ‘İstediğiniz yere şikayet edebilirsiniz’ de denmiştir. ‘Yazıklar olsun’ diyorum. İnşallah sesimi, sesimizi duyan bir yetkili çıkar. Şimdi soruyorum sizlere, bu sizin de çocuğunuz olabilirdi. Böyle bir durumda siz ne yapardınız?” diye konuştu.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.